Kapalı

İş Bankası Western Union

Tüm dünyaya para gönderme ve alma servisi Western Union, tüm İş Bankası Şubeleri, İnternet Şubesi ve Bankamatikler ile yapılması mümkündür. Para gönderme-alma servisi Western Union’dan yararlanmak için İnternet Şubesi, Bankamatikler veya size en yakın şube de yakınlarınız dünyanın neresinde olursa olsun Western Union ayrıcalığıyla kolayca para alıp gönderebilirsiniz.

Western Union, dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölgede 150 yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteren ve dakikalar içerisinde para gönderip almanızı sağlayan hızlı, güvenli ve yaygın bir para transfer sistemidir. Western Union para gönderme ve alma işlemlerinizi İnternet Şubemizden, Bankamatiklerimizden veya yurt genelinde sayısı 1.300’ün üzerindeki şubelerden yapabilirsiniz.

Yine İş Bankasında hesabınız olmasa dahi  İş Bankası şubelerinden Western Union ile dakikalar içerisinde para gönderme ve para alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Banka müşterisi değilseniz, geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın şubeye paranın gönderileceği ülkeyi, alıcı kişinin adını ve gönderilecek tutarı içeren formu doldurarak para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleminizin tamamlanması sonrasında şubeden alacağınız MTCN numarasını (Para Transferi Kontrol Numarası) alıcıya bildirerek dakikalar içerisinde alıcının parasını almasını sağlayabilirsiniz. MTCN numarasını tanımadığınız kişilerle paylaşmamaya özen göstermeniz gerektiğini hatırlatırız.

Banka müşterisiyseniz para gönderme işlemini İnternet Şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Şubesinden tanımlı alıcı olarak kaydettiğiniz kişilere Bankamatiklerimiz aracılığıyla da para gönderebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz yine İş Bankası şubelerinden gerçekleştirdiğiniz işlemin dekontunda yer alan “İşlem Numarası”nı kullanarak aynı alıcıya Bankamatiklerden de para gönderebilirsiniz.

Western Union ile para gönderme işleminizde gönderilecek tutara ve para birimine göre belirlenen standart gönderim bedeli dışında farklı bir ücret ödemezsiniz.

Western Union Para Alma

Banka müşterisi değilseniz geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın İş Bankası şubesine paranın geldiği ülkeyi, gönderen kişinin adını, beklenen tutarı, Para Transferi Kontrol Numarasını (MTCN) içeren formu doldurarak para alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Western Union işlemlerinde yalnızca gönderici tarafından işlem ücreti ödenmektedir. Para alma işleminiz için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Banka müşterisi iseniz para alma işlemini İnternet Şubesi veya Bankamatiklerden de gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli Açıklamalar

Western Union işlemlerinde T.C. vatandaşları için nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport; yabancı uyruklu kişiler için ise pasaport veya ikamet tezkeresi geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmektedir. 18 yaşından büyük bireysel müşteriler para gönderme ve para alma işlemi yapabilmektedir.

Para gönderme-alma işlemi TL, USD ve EUR cinsinden yapılabilmektedir. Alıcının çekeceği döviz cinsi alıcı ülke tarafından belirlenmektedir. Şubelerimizden tek bir işlemde azami 7.500 USD ve muadili, İnternet Şubesi tek bir işlemde azami 3.000 USD ve muadili, Bankamatiklerden 1.000 USD ve muadili para gönderimi yapılabilmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top