Ana sayfa Banka Haber İş Bankası Müzekart Nedir?

İş Bankası Müzekart Nedir?

1
İş Bankası Müzekart Nedir?

İş Bankası Müze kart, sadece İş Bankası asıl Maksimum kartlarda geçerli olan ve 1 yıl içerisinde 1 ay boyunca Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerini ücretsiz ziyaret etmeye yarayan karttır.

Müze kartı olarak kullanılan Maksimum kart’ın sadece asıl kartları için geçerlidir. Ek kart, Maximum Aidatsız Kartlar, İş’te Üniversiteli Aidatsız Kartlar, Bankamatik Kartları, ön ödemeli kartlar ve Ziraat Bankası Maximum kredi kartları dâhil değildir. Müze kartı, kullanılan ilk ziyaret gününde 30 gün boyunca geçerli olacaktır. Müze kart ile aynı müze veya ören yerleri ikinci defa ziyaret edilebilir.

Mevlana müzesi, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Ayasofya Camii gibi Türkiye’nin önemli müzelerinde İş Bankası Maksimum Müze kartı geçerlidir. Müze kartının geçerli olduğu tüm müze ve ören yerlerinin tam listesine dosim.kulturturizm.gov.tr adresinde erişebilirsiniz. Müze kartını, ziyaret ettiğiniz müze veya ören yerinin geçiş turnikesine okutmanız veya geçiş turnikesi olmayan yerlerde ise pos cihazından okutularak geçiş yapabilesiniz.

Müze kartı her takvim yılsonu tekrar yenilenir ve 1 aylık ziyaret hakkına kavuşmuş olursunuz. Yani her yıl 30 gün boyunca Müze kartı ile müzeler ve ören yerleri ziyaret edilebilir.  Müze kartını sadece kart üzerinde ismi yazılı kişiler kullanabilir. Bu yüzden müze ve ören girişlerinde, yetkililer kart üzerinde ki isimle kimlik üzerinde ki isimlerin uyuşup uyuşmadığı kontrol etme hakkı vardır.

İsimleri uyuşmayan kişileri müze ve ören yerlerine almama hakları bulunmaktadır. Müze kartını asıl sahibi dışında kullanıldığı tespit edilirse Meze Kartı, İş Bankası tarafından iptal edilme hakkı vardır. Müze kartı, müzelerde sergilenen eserlerin tarihi dokusunun zedelenebileceği, aşırı ziyaretçi sonrası tarihi değerinin muhafaza edilemeyecek yerler için geçerli olmayabilir. Bu karar tamamen müze görevlilerin inisiyatifindedir.

Müze kart ile ziyaret edilebilecek yerlerin bakım, onarım, restorasyon gibi durumlarda ziyarete kapanması durumunda Müze Kart özelliğinin geçerli olduğu dönem bu durumdan etkilenmez. Müze Karta başvuru yapabilmek için İş Bankası şubeleri, internet – mobil bankacılık sistemleri ve telefon bankalık sistemlerinden başvuru yapabilirsiniz.

1 Yorum

  1. müze kartları gerçekten de güzel bir uygulama iş bankası kredi kartı kullanılarak sağlanan çok faydalı bir sistem bilgilendirme ve detay için tteşekkür ederim.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin