Kapalı

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi Başvurularında en önemli kriter ve bankaların dikkat ettiği temel unsur kredi ödeme alışkanlığıdır, banka kredi verdiği kişinin ödeme performansını bilmek ister çünkü verdiği krediyi sorunsuz şekilde geri almak ister onun için en temel esas kredi notudur.

Kredi başvurusu yaptığımızda hep aklımıza takılır acaba kredim onaylanır mı? Bankadan elim boş döner mi? Para da acil lazım umarım sorun çıkmaz gibi sorular döner durur aklımızda. Daha önceki yazılarımızda kredi notu yani risk raporunun nasıl alınacağını ilişkin bir yok ve yöntem izah ettik. Şimdi ise Kredi Notu öğrenmenin bir diğer yolu olan bankalar. eğer İş Bankası müşterisi iseniz kolay bir şekilde risk raporunuzu alabilirsiniz.

Findeks Kredi notu yani risk raporu öğrenmenin bir diğer yolu ise İş Bankası İnternet Şubesi ve İşCep uygulamasından kolaylıkla öğrenebilirsiniz, ücret olarak ta 5 TL gibi küçük bir tutar karşılığında tüm ayrıntılara ulaşmanız mail olarak alabilir veya direk bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür.

Risk Raporu sayesinde halen aktif veya son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinize ilişkin ödeme geçmişinizi detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca, Risk Raporunuzu aldığınızda kullandığınız tüm bireysel kredili ürünlerin geçmiş dönem verileri üzerinden oluşturulan Findeks Kredi Notunuzu da öğrenirsiniz.

Risk Raporu’nu neden almalıyım?

  • Findeks Kredi Notunuzu öğrenirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz kredili ürünlere ilişkin geri ödemelerinizi ve bekleyen borçlarınızı kontrol edebilir, istenmeyen gecikmelerin önüne geçebilirsiniz.
  • Ödeme gücünüz hakkında fikir sahibi olursunuz.

Risk Raporunuzu İnternet Şubesinden, Bankamatiklerden, İşCep ve şubeler aracılığıyla almak mümkün. Risk Raporunuza ulaşmak için izlenecek yola gelirse,

  • İnternet Şubesinden Kredilerim > Kredi Risk Raporu
  • Bankamatiklerden Bilgi Sorma > Kredi Risk Raporu
  • İşCep’ten Krediler > Kredi Risk Raporu

adımlarını takip ederek risk raporunuzu yani kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İşCep uygulamasını ve kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için İşCep Nedir, Nasıl kullanılır? başlıklı yazımızdan ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top