Ana sayfa Esnaf ve KOBİ kredileri İş Bankası KOBİ Kredileri

İş Bankası KOBİ Kredileri

0
İş Bankası KOBİ Kredileri

Türkiye İş Bankası esnaf ve KOBİ‘lere verdiği desteği sürdürüyor, ihtiyaçlarını karşılamak isteyen işletmelere çok cazip faiz oranları ile kredi desteği sağlıyor. İş Bankasının KOBİ kredileri arasında;

1-TAKSİT ÖDEMELİ KOBİ TİCARET KREDİSİ: KOBİ’lerin nakit ihtiyaçları için tasarlanan bir kredi türüdür. KOBİ’ler bu krediyi aylık ödeyebildikleri gibi vadelerini kendilerinin belirlediği vade seçenekleri ile de ödeme yapabilmektedirler. Kullanılacak krediler TL ve döviz cinsinden de kullanılabilmektedir. Ayrıca KOBİ’lerin talepleri doğrultusunda taksitlerin vadesinde şirket hesaplarından otomatik olarak da bankalar tarafından çekilebilmektedir.

2-TİCARİ EK KREDİ HESABI: KOBİ’lerin İş Bankasından açtırmış oldukları KOBİ mevduat hesaplarında para kalmadığı zamanlarda devreye giren bu kredi KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılaması için düşünülmüştür. KOBİ’lerin KOBİ mevduat hesaplarında para olması bile çek, senet, fatura, vergi ödemelerini gerçekleştirmektedir. Yine KOBİ mevduat hesaplarında para olması bile devreye girecek bu kredi sayesinde EFT, Havale transferleri yapabilir ve nakit çekimi gerçekleştirilebilir. KOBİ’ler, KOBİ mevduat kredilerini aylık veya kendilerinin belirlediği vade seçeneklerine göre ödeme yapabilirler.

3-İŞ BANKASI KOBİ PAKETLERİ:

a- MAKİNE İMALAT DESTEK KREDİSİ: KOBİ’lerin imalatta kullandığı makine alımı,  teçhizat, yedek parça, bakım, tamir için verilen destek kredisidir. KOBİ’lere 36 ay vade seçeneği sunan kredide aylık taksitlerle ödenebildiği gibi üç, altı, dokuz ve yıllık olarak ödeme planı seçebilir.

b-MOBİLYA DESTEK PAKETİ: Mobilya imalatçısı ve mobilya satışı yapan KOBİ’lere nakit ihtiyaç durumlarında kullandırılan kredidir. 12 ay vade seçeneğinin olduğu krediler de mobilya makine alımlarında 5 yıl vade seçeneği sunmaktadır.

c- İNAVASYON KREDİSİ: AR-GE alanında yaptığı çalışmalarla ön plana çıkmaya çalışan, rakipleri arasında öne çıkmak isteyen, dış pazara açılmak isteyen KOBİ’lere verilen kredidir. Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı ile KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında; Hibe Fonlarından almaya hak kazanan firmalar yararlanabiliyor. Yatırım yapacak firmalara 1 yılsız ödemesiz 5 yıllık kredi kullandırılmaktadır. Finansman ihtiyaçlar için de 12 ay vade imkânı sunmaktadır.

d- LOJİSTİK DESTEK KREDİSİ: Nakliye ve Lojistik sektöründe faaliyet gösteren ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yetki belgesi almış KOBİ’lere verilen kredidir.

e-TURİZM DESTEK KREDİSİ: Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için düşünülmüş, TL ve döviz şeklinde verilen kredidir.  Turizm firmalarının nakit ihtiyaçları için 36 ay, yatırım amaçlı olarak da 5 yıl vade seçeneği bulunmaktadır.

İş Bankası ayrıca, enerji, eczane, mali müşavirlik, yolcu taşımacılığı, meyve – sebze  alanlarında faaliyet gösteren KOBİ’lere de kredi desteği vermektedir. Nakit ihtiayaçlar için 12 ay vade, yatırım amaçlı kredilerde ise 5 yıl vade süresi tanımaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin