Ana sayfa Banka Haber İş Bankası Kaçta Açılıyor?

İş Bankası Kaçta Açılıyor?

0
İş Bankası Kaçta Açılıyor?

Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olarak tarihe geçmiş olan İş Bankası, Atatürk tarafından verilen direktifler ile birlikte, İzmir Birinci İktisat Kongresi sonrasında, 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulmuştur. Kurulduğu döneme bakıldığı zaman ilk genel müdürü olarak Celal Bayar’ın belirlendiği görülmektedir. Banka ilk kurulduğu dönemde iki ayrı şube ile hizmet sunmakta ve bu iki şube içerisinde de toplamda 37 personel bulunmaktaydı. Nominal sermaye açıklamaları ise 1 milyon lira civarında idi. Sermayenin ödenme detaylarına baktığımızda ise toplam nominal sermayenin yüzde yirmi beşlik kısmının doğrudan Mustafa Kemal Atatürk tarafından ödendiği görülmektedir. Şuan Türkiye’nin en çok şube sayısına ulaşmış ve en çok tercih edilen banaksı konumundadır. İş Bankası çalışma saatleri incelendiğinde ise, her şubede geçerli olacak net saatler karşımıza çıkmaktadır.

İş Bankası çalışma saatleri için detaylara baktığımızda, Türkiye genelindeki her İş Bankası şubesinin sabah saat 09:00’da iş başı yaptığı görülmektedir. Öğle arası saatleri ise saat 12:30 ile 13:30 arası olarak belirlenmiştir. 13:30’da tekrar çalışmalara başlayan İş Bankası personeli, saat 17:30’a kadar da çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye İş Bankası, bankacılık sektöründe bir ilki daha geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçirmiş durumdadır. Bu faaliyete baktığımız zaman Türkiye genelinde birçok AVM’de şube açtığı ve bu şubelerin de hafta sonu sadece Cumartesi günleri olmak kaydı ile açıktır. AVM içerisinde yer alan İş Bankası şubeleri, saat 09:00’da açılmakta ve de saat 19:30’a kadar da açık kalmaktadır.

Şuan ünvan olarak T. İş Bankası A.Ş. şeklinde olan bankanın genel müdürlük adresi ise İstanbul’dadır. Açık adres verecek olursak; İş Kuleleri 34 330 Levent Beşliktaş İstanbul şeklindedir. Bankacılık işlemlerinizi anında gerçekleştirebilmek, şikayet ve önerilerinizi sunabilmek, yeni ürün başvurusu yapabilmek ve bunun gibi yüzlerce farklı bankacılık işleminiz için 0850 724 0 724 telefon numarasından bankaya ulaşabilirsiniz. Bu Numara üzerinden yapacağınız işlemlerde sizden özel bilgi talebi kesinlikle yapılmamaktadır. Bundan dolayı yapacağınız bankacılık işlemlerinde güvenebilir, sizden özel bilgi talep edilmediğinden dolayı da kısa sürede çağrı merkezi üzerinden İş bankası’na ait tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin