Ana sayfa Çiftçi Kredileri İş Bankası İmece Kart Nedir?

İş Bankası İmece Kart Nedir?

0
İş Bankası İmece Kart Nedir?

İmece kartın Sağladığı kolaylıklar avantajlar, Özellikler?

Tarımla uğraşan kişilerin hasat yapmadan önce toprağı ekip, bakımını yapması gerekir. Ancak eline toplu paranın yalnızca hasat zamanı geçtiği çiftçilerimize destek olmak amacıyla İş Bankasının çıkardığı bir imkan İMECE karttır. Bu kart sayesinde hasat zamanından önce harcamalarınızı yapıp, hasat zamanınızda bankaya olan borcunuzu geri ödeyebileceksiniz. Aynı zamanda bir banka kartı gibi kullanılan hasat kart sayesinde İş Bank şubelerinden dilediğiniz zaman para çekebileceksiniz.

İmece kartı kullanacak kişiler için öncelikle kart tahsis edilip, içine anlaşılan kredi miktarı yüklenir. Yani bir banka kartı sistemi ile çalışır. Sizler gidip İş bank imece kartın anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yaparsanız bu iş yerleri size taksit imkanı sunmakla beraber bir de 0 faiz oranı ile ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Bankanız ile ortak bir şekilde belirleyeceğiniz geri ödeme günü hasat tarihiniz olmalıdır ki malınızı sattığınızda bankaya hemen ödeme yapıp, borçlu kalmayın.

İmece kart tıpkı bir banka kartı sistemi ile çalışmaktadır. Yani istediğiniz zaman para çekebilir, paranızı yatırabilir, internet bankacılığını kullanabilir, havale veya eft yapabilirsiniz. Bu bakımdan işleri daha kolaylaştırıcı hale getirir. Banka kartı gibi alışveriş yapacağınız yerlerde aynı zamanda Maxi Puan da kazanmış olacaksınız. Size ne kadar kredi verileceği, ne zaman geri ödeme yapılacağı gibi bilgileri size en yakın iş bankası şubesinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tarıma dayalı ne türlü iş yapıyorsanız yapın, imece kart sayesinde sene içinde rahatlığa kavuşacaksınız.

İmece Karta Nasıl Başvurulur Kimler alabilir?

Eğer hayvancılık, çiftçilik veya buna benzer işlerle ilgileniyorsanız ve bir İş bank müşterisi iseniz size en yakın İş bank şubesine giderek bir imece kart edinebilirsiniz. İmece karta başvurmak ve edinmek son derece kolaydır. Başvuru formunu ve tarıma dayalı iş yaptığınızı gösteren belgeyi bankaya ilettiğiniz takdirde sizler de bu kartın avantajlarından sene boyunca faydalanabileceksiniz.

İmece Kartın Faiz oranları, ve ödeme ne zaman yapılır?

İmece kartın anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yaptığınız zaman 0 faiz imkanı ile harcamalarınızı gerçekleştirebileceksiniz. Sene boyunca ödemeniz gereken miktarı sene sonu yani hasat zamanı bankanıza ödeyemezseniz bu artık kredi olarak faizlenmeye başlayacaktır. Kredi veya faiz ile alakalı daha fazla bilgi edinebilmek için bir iş bankası şubesine gitmeniz şarttır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin