Ana sayfa Esnaf ve KOBİ kredileri İş Bankası Esnaf Kredileri

İş Bankası Esnaf Kredileri

0
İş Bankası Esnaf Kredileri

Diğer bankalarda olduğu gibi İş Bankası’nda esnaflara özel değişik özelliklere sahip kredi hizmetleri ile esnafları hedef almış ve esnaf müşteri sayısını artırmaya çalışmaktadır. Bu yazımızda İş Bankası’nın esnaflar için hazırlamış olduğu krediler ve özelikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İş Bankası’nın esnaf kredilerine vermiş olduğu kredileri Nakdi Krediler olarak sınıflandırmıştır. Bu krediler arasında;

1- TİCARİ EK HESAP: İşletmeye ait İş Bankası Ticari Mevduat Hesabına ait hesapta para olmaması durumunda avans olarak tanımlanan kredi türüdür. Nakit çekimi dışında havale, EFT işlemleri için kullanılabilen kredili hesaptır. Faizleri günlük hesaplanıp üçer aylık  periyotlarla ödeme yapılabilmektedir.

2- TAKSİT ÖDEMELİ TİCARİ KREDİLER: Kısa ve orta vadeli ödeme seçenekli olan ve TL ve döviz olarak kullanılabilen kredi türüdür.

3- ALTIN KREDİSİ: Altın işletmeciliği, altın ticareti yapan ve kuyumcular için düzenlenen kredi türüdür.

4-İŞ YERİ KREDİSİ: Dükkan, büro, ofis gibi alımlarda 60 aya kadar vade sağlanan kredi türüdür. Alınacak gayrimenkulun ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi imkanı sunan İş Yeri Kredisinde esnek ödeme adı verilen üç aylık periyotlarla ödeme şeklide bulunmaktadır.

5-KÜÇÜK İŞLETMELER TL KREDİSİ:  Esnafların nakit ihtiyaçları için kullanılabilen, 36 aya kadar vade süresi tanınan TL cinsinden kullanılabilen kredidir. Yine bu kredide aylık ödeme ve üç aylık ödeme şekli bulunmaktadır.

6-İŞ YERİ KİRA KREDİSİ:  Esnafların ticarethane olarak kullandığı iş yerlerinin kira bedellerini ödenmesi için düşünülmüş kredi türüdür.

7-KİRA TEMLİKLİ KREDİ: Esnafların sahip olduğu ve kullanmayıp kiraya verdikleri iş yerlerinin kira bedelini bankaya temliki ile kullandırılan kredi türüdür.

8- KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ: İş yeri açmak isteyen kadın girişimciler için düzenlenmiş 36 aya imkanı sunan kredi türüdür.

9-MAXI POS KREDİSİ: İş Bankası POS cihazını kullanan esnafların, hesaplarında blokeli olarak bekleyen tutarları ile taksitli alacaklarına karşılık verilen kredidir.

10- TEDARİKÇİ KREDİSİ: Ticari faaliyetlerinizi tedarikçi firmalarla yapan işletmeler için düşünülmüş kredi türüdür.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin