Kapalı

İş Bankası Bayram Kredisi 2016

Geleneksel bayram kredilerini bankalar teker teker duyurmaya başladı. Bu yazımızda İş Bankasının 2016 yılının Ramazan Bayramı kredisinden bahsedeceğiz. 12 Temmuz 2016 yılına kadar devam edecek olan bayram kredisinde İş Bankası ”Herkes kredi kullanacak” sloganıyla kampanyasını web sitesinde tanıttı.

Günde 6 TL ile 5.000 TL kredi kullanabileceğiniz İş Bankası Bayram kredisinde aylık %1.27’den başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanılmaktadır. İş Bankası Bayram kredisine başvurabilmek için İş Bankası şubeleri, internet – mobil bankacılığı, İş Bankası Bankamatik noktaları, 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı noktalarından kredi başvurusu yapılabilmektedir. Yukarıda saymış olduğumuz hangi İş Bankası noktasından başvuru yaparsanız yapım kredi onay bilgisi çok kısa süre içersinde cep telefonuna gelmektedir.

İş Bankasının Bayram kredisini isteyen kişiler cep telefonlarından mesaj göndererek de başvurabilirler. Bunun için yapmanız gereken cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne NAKİT boşluk T.C KİMLİK NO boşluk KREDİ TUTARI boşluk AYLIK GELİR bilgilerinizi yazıp 4402’ye kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir.

İş Bankası Bayram kredisinde kullanılabilecek en alt kredi tutarı 5.000 TL, en yüksek ise 50.000 TL’dir. 36 ay vadeyle kullanabileceğiniz bayram kredilerinde ön şart olarak kefil aranmayıp, kredi kullanacak kişilerin kredi derecelendirme notlarının risklerine göre kefil talep edilebilmektedir. Kullanılacak bayram kredisinde kredi tahsis ücreti alınıp, alınacak kredi tahsis ücreti kredinin büyüklüğüne göre değişmektedir. Yine İş Bankası bayram kredisinde hayat sigorta zorunluluğu bulunmaktadır.

Alınacak hayat sigorta primi müşterinin yaşına ve kullanacak kredi miktarının büyüklüğüne göre artış gösterecektir. İş Bankası bayram kredisinden 12 ay vadeyle 5.000 TL kullanacak kişiler, %1.30 faiz oranından aylık 460 TL ödeyip 12 ay sonra toplamda 5.520 TL ödeme yapacaklardır. Şunu hemen belirtelim ki kullanılacak 5.000 TL’lik kredi kullanımında 67 TL sigorta ve kredi tahsis ücreti ödenmektedir. Bu kredi tahsis ve sigorta bedelleri 50.000 TL kullanacak kişilerde 566 TL’ye kadar masraf alınmaktadır.

Son olarak İş Bankasının web sitesini ziyaret edecek kişiler kullanılacak kredi tutarına karşı ödenecek masraflar, aylık ve vade bitiminde ödeyeceği toplam kredi tutarını öğrenebilirler.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top