Kapalı

İş Bankası B Tipi Likit Fon

B Tipi likit fon yatırım araçlarından biridir İş Bankası yatırım araçlarının arasında bulunan B Tipi Likit Fon Kazancını değerlendirmek isteyen yatırımcılar için çok iyi bir yöntem. Adından da anlaşılacağı  üzere B tipi likit fon en likit yatırım araçlarının başında gelmektedir. Bu fonların içeriğini hazine bonoları, devlet tahvilleri ve gecelik repolar gibi vadesine en fazla 180 gün kalan sermeye piyasası araçları oluşturmaktadır. Her ne kadar günlük getirisi az olsa da ( % 0.01 gibi) hemen hemen hiç risk taşımaması ve nakde dönüşümünün oldukça kolay olması B tipi likit fonu çekici kılan özelliklerindendir.

B Tipi Likit Fonlar kısa vadeli yatırım araçlarıdır. Uzun süre bekletilmesi tavsiye edilmez. Zira bu fonların getirisi az olması dolayısıyla ana para reel değer kaybına uğramaktadır.

Acemi bir yatırımcı için oldukça ideal bir yatırım aracı olmasının sebebi hiç risk taşımıyor olmasıdır. Diğer yandan yaptığınız ve yapacağınız yatırımlardan beklentilerinizi iyice karar verdikten sonra kazançlarınızı o yönde bir yatırım aracına yönlendirmeniz daima sizler için avantajlı olacaktır.

İş Bankası B Tipi Likit Fonlarını günün yirmi dört saati dilediğiniz anda ister kredi kartınızdan isterseniz hesabınızdan o an için geçerli olan fiyat üzerinden olmak koşuluyla İş bankası B Tipi Likit Fon çeşitlerinden alıp satabilirsiniz. B Tipi Likit Fonları, fon çeşitlerini, yatırım yapabileceğiniz diğer araçları görebileceğiniz bu bilgileri İş Bankası internet şubesinden öğrenebilmeniz de mümkündür. B tipi Likit fon fiyatları gibi benzeri yatırım araçlarının fiyatları ve gerekli bilgiler de sürekli olarak güncel tutulmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top