Kapalı

İş Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olmasının yanı sıra en fazla müşteri sayısına ulaşmış bankalar arasında da hep ilk sıralarda yer alan Türkiye İş Bankası, hem bireysel hem de ticari bankacılık alanında ciddi çalışmalarda bulunmaktadır. Birçok farklı kesime kesintisiz bir şekilde hitap etmekte olan banka, müşterilerinin yaşadığı sorunların da giderilmesi adına çok ciddi bir şekilde çalışmaktadır. Bu sorunlardan sadece bir tanesi olan ve ATM’lerde karşılaşılan kart sıkışması ve yutması durumlarına, bu yazımızda çözüm yolları sunacağız. Eğer İş Bankası ATMsi kartımı yuttu diyorsanız, bu durumda yapılması gereken tek bir şey vardır. Bunun için ise, ATM başından hiçbir şekilde ayrılmadan, Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 0 724 numarasını aramanız gerekmektedir.

İlgili telefon numarasını aradığınız zaman kayıp kart ve şüpheli işlem bildirimleri menüsünü takip ederek doğrudan sizinle ilgilenecek olan müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede kartınızın hangi banka ATM’sinde sıkıştığını belirtmeniz yeterli olacaktır. Bu başvurunuzda, ATM’de sıkışan kartınızın iptal edilmesi sağlanacaktır. Bunun nedeni ise, kartınızın üçüncü kişilerin eline geçmesini ve doğrudan da dolandırıcılık işlemlerini engellemektir. Bundan dolayı, ATM’de sıkışan kartınızı bir süre kullanamayacaksınız.

ATM’de sıkışan kartınız banka tarafından sizlere geri iade edilecektir. Ancak, bu işlem ortalama olarak 5 iş gününü bulabilmektedir. Bundan dolayı para çekme veya yatırma işlemi yapacağınız zaman doğrudan Türkiye genelinde yaygın bir şekilde bulunan Türkiye İş Bankası şubelerinden destek alabilirsiniz.

Banka kartınızın ya da kredi kartınızın ATM tarafından yutulmasını engellemek için ise yapacağınız birçok farklı seçenek vardır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  1. Öncelikli olarak kart şifrenizi yanlış girmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü, kart şifrenizi peş peşe 3 defa yanlış girerseniz doğrudan kartınıza el konulacaktır.
  2. Kartınızda borç bulunuyorsa ve 3 dönemdir herhangi bir ödeme yapılmamışsa, bu durumda banka işlemleri ve sözleşmeyi fesih etme hakkında sahiptir. Eğer bu durumdaysanız ve kartınız ile ATM üzerinden işlem yapmaya çalışıyorsanız ne yazık ki kartınıza doğrudan el konulacaktır.

Bu durumlara dikkat etmeniz halinde kartınız ile ilgili yaşanabilecek sorunları da en aza indirmiş olacaksınız.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top