Ana sayfa Altın İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

0
İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzde bir çok materyal  değişikliğe uğradı. Eskiden beri alışılagelmiş sistemler el değiştirdiler ve hayatımızı her geçen gün kolaylaştırmak üzere programlandılar.

İş Bank yatırım hesaplarında biri olan altın hesabı da insanların yaşantılarını ve yatırımlarını kolaylaştıran yöntemlerden bir tanesi. Altınlarınızı biri çalar mı korkusu yaşamadan saklayabilir. Geleneksel yöntemler ile yatırım yapmaya ve kazancınıza kazanç katmaya devam edebilirsiniz. Üstelik de bu altın yatırımınızı aracı olmadan yaptığınız için aracı ücreti ödemek zorunda kalmadan, bozdururken fiyat düşmesi yaşamadan yapabileceksiniz.

Bunun için yapılması gereken bir İş Bank internet veya cep şubesi edinmek. Şayet internet şubeciliğiniz yoksa dilediğiniz bir İş Bank şubesine gidebilir ve vadeli ya da vadesiz altın hesabınızı açtırabilirsiniz. Açılan hesapta altınlar o anki kur üzerinden hesaplanmaktadır. Nakit kazançlarınız açılan altın hesabında gram altına çevrilir. Ve artık sahip olduğunuz meblağ tl olarak değil vadeli ya da vadesiz hesabınızdan altın hesabınıza geçirilerek nakit paranızın o anki kuradaki karşılığı olan gram altın olarak ifade edilir.

Altın kuru altının alınan fiyatının üzerinde bir rakama ulaştığı anda kazanç artıyor demektir. Bu durumda hesapta bulunan altın bozdurulduğunda kazanç arttırılmış olur.

İş Bankası altın hesaplarında altın kurları alım satım arasındaki fark reeldeki altınlar kadar fazla değildir. Aradaki bu farkın az olması da altınları bankadan alarak bankalarda muhafaza etmiş olmayı daha çekici kılan özellikler arasındadır. Vadeli altın hesaplarında bulunan altınlardan altın artışlarının yanında faiz getirisinden de faydalanılabilmektedir. Ancak Vadeli altın hesaplarında bulunan altınlardan gelen faizler üzerinden vade sonunda % 15 oranında MSİGV (stopaj) kesintisi yapılmaktadır.

İş Bankası Altın Hesabına altın alım satımları 09.00 17.00 arasında cep şubeden, internet şubeciliğinden yahut direkt banka şubelerine giderek yapılabilmektedir. İş Bankası altın hesaplarındaki  100.000 Türk lirasına kadar olan kısımları Tasarruf Mevduatı  sigortasına tabidir. Öte yandan  vadesiz altın hesabından yapılan alım satım işlemlerinde vergi kesintisi ve komisyon da alınmamaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin