Ana sayfa Banka Haber İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar 2018

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar 2018

0
İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar 2018
kredi başvurusu

İpotek karşılığında kredi almak isteyen bireyler, en uygun kredinin hangi bankada olacağını merak edebilir. Zira en uygun ipotekli ihtiyaç kredisi çok az bankalarda bulunuyor. Bankanın size sunacağı şartlar dahilinde ipotek ettirilen malın cinsi ve fiyatına göre yüksek limitli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Kredi onayını geçtikten sonra paranızı anlık hızlarda çekmek mümkün.

İpotek Karşılığında Kredi

Ülkemizde en fazla tercih edilen kredi türü kuşkusuz ihtiyaç kredileridir. İhtiyaç kredilerin de kendi türlerine nazaran alt türleri bulunur. Müşterinin ihtiyacına, alım gücüne ve benzeri özelliklere göre değişen bu alt türlerden biride ipotekli ihtiyaç kredisidir. İpotekli ihtiyaç kredisi sayesinde vade sürelerini uzatabilir ve aylık ödeme ücretini düşürebilirsiniz. Özellikle çok fazla bir meblağa ihtiyacı olanlar içinde önemlidir. Bu kredi türünde üzerinde tabusu olan bir mülkü ipotek ettirerek kredi miktarını artırabilmektedir. Lakin ipotekli kredi sanıldığı gibi de elverişli değildir. Özellikle dikkatli olunmazsa ve vadeler aksarsa banka ipotekli olan mülkü devralır ve satışa çıkartır. Bu durumda istenmeyecek bir durumdur. Bundan dolayı ipotekli kredilerde ipotek edilen mülke dikkat edilmeli ve ne olursa olsun kararlı olmadan kredi başvurusu yapılmamalıdır. En uygun ipotekli ihtiyaç kredisi veren banka yoktur. çoğu zaman aynı oranlarda ihtiyaç kredisi verilir. Kredi işlemi sırasında, bankaya borç ödenmeden ipotek edinilen mülk ne olursa olsun satılamaz. Öncelikle borcun bitmesi ve kredinin ödenmesi gerekir.

Ülkemizde bayağı fazla banka ipoteğe karşılık ihtiyaç kredisi vermektedirler. Güvence bankası 36 aya kadar varan ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Güvence bankasının bir özelliği de eğer ilk kere kredi çekeceksiniz çok fazla kolaylıklar sağlamasıdır. Kredi miktarında ipotek edilen mülkün piyasa satış fiyatının yarısına nazaran hesaplanarak verilir. Bu sayede normal ihtiyaç kredisinden aldığınızdan daha çok almış olursunuz. Faiz oranı ise % 1,24dür. Bir öteki bankamız ise İş bankasıdır. İş bankası diğer bankalara kıyasla daha fazla aya yayarak kredi vermektedir. Çok önceleri 60 aya varan ihtiyaç kredileri verse de günümüzde 36 aydan fazlasını vermemektedir. Sadece bazı istisnai durumlarda ay uzatımı yapılmaktadır. Kredi ipotek hazır kredisi olarak geçip faiz miktarda %1,40 olarak verilir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bir diğer bankada Akbank’tır. Akbank öteki bankalar benzer biçimde en fazlaca 36 aya varan krediler vermektedir. İşlem açısından oldukça kolaylıkları vardır. İstenilen belgeler azca olup, müşteriyi yormaz. Faiz oranları da öteki bankalar gibidir. Ziraat bankası da ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardandır. 36 aya varan kredi olanağı sunmakta ve ek olarak ipotekli mülkün %75 tutarında kredi vermektedir.

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar!

Ziraat Bankası
Vakıf Bankası
Garanti Bankası
İŞ Bankası
Yapı Kredi Bankası
Halk Bankası

Yukarıdaki bankalara ek olarak qnb finansbank, Akbank ve Denizbank dahil çoğu bankalar ipotekli ihtiyaç kredisi verebilir. Ön başvuru durumuna göre kredi alıp almayacağınıza bakabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin