Ana sayfa Banka Haber İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

0
İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar Hangileri?
ipotekli kredi

Bankalar kredi başvuru onayında bazı durumlarda şahıslardan ipotek talep edebilir. Bu durumda kişiler, ipotek karşılığı kredi veren bankaların hangileri olduklarını merak edebilir. Bizde araştırmalarımız sonucunda sizlere bu krediyi tahsis eden bankaları bulduk. Özellikle çoğu kişi ve aile ; ipotek karşılığında ev ve taşıt kredisi almaktadır. Bu kredilerin borcu bitene kadar bankalar o ürünlere ipotek koymaktadır.

İpotek Karşılığında Kredi Almak

Bazı zamanlarda düşük kredi değil de daha çok yüksek miktarda kredi gerekir. Bu zamanlarda ise bankaya sunabileceğiniz bir ipotek olmalıdır. Banka böyle bir teminatı aldığı zaman daha yüksek miktarda kredi olanağı sunabilmektedir. Banka güvencesini aldıktan sonra eğer kredi miktarını ödeyemez iseniz bankaya sunduğunuz teminattan borcunu tahsil edebilmektedir.

İpotek karşılığı olarak kredi veren birden çok banka bulunmaktadır. Genel itibari ile baktığımız zaman böyle bir durumu çoğu banka da isteyebilir. Bu bankaların bazıları ise, Garanti Bankası, İş Bankası, Ak Bank, Vakıf Bank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, QNB Finans Bank gibi bankalardır. Bu bankalar daha yüksek miktarda kredi verebilmek için belli bir teminat isteyebilmektedir. Bu teminat ile borcunuz karşılığında teminatı satışa çıkartıp borcunu tahsil edebilir. Bu bağlamda hiçbir riske girmeden kredisini verebilir.

İpotekli Düşük Faizli Krediler

Sonuç olarak bakar isek, ipotek karşılığında kredi çekebilirsiniz. Fakat bu durumda bazı noktalara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödemelerinizin aksamaması en önemli detay olarak aklınızda bulunmalıdır. Ödemelerinizin aksaması durumunda gerek arabanız gerek arsanız gerek ise eviniz satışa çıkabilir. Bir hayli önemli olan bu noktaya ayrı bir önem vermelisiniz. Ödeme günlerinizi şaşırmamak bu bağlamda büyük önem taşımaktadır. Bir de bu bankalardan alacağınız kredi de dikkat edeceğiniz faiz oranları olmalıdır. Bu bankalara başvurunuz ise şubeden olmalıdır.

Konuyu değerlendirme yaptığımızda tüm bankalar, kredi notu düşük olanlardan genelde ipotek karşılığında kredi sunarken. Bu kredilerde istediği tek şart genelde ipotekli mal beyanında bulunulmasıdır. Yani üzerinize kayıtlı ev veya taşıt var ise rahatlıkla bankalardan kredi alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin