Ana sayfa Piyasa-Yatırım İnternet’ten Yatırım Nasıl Yapılır?

İnternet’ten Yatırım Nasıl Yapılır?

0
İnternet’ten Yatırım Nasıl Yapılır?

İnternetin gelişmesi ile beraber bilgi erişiminden sonra iş hayatında da çok sık kullanılmaya başlanmış, ticari firmalar internet üzerinden satış yaparak daha geniş kitlelere ulaşmışlardır. Yine internetin kullanım alanlarından bir de yatırım alanlarıdır. Yatırım aracı olarak kullanılmaya başlanan internet sayesinde, şubelere gitmeksizin, anlık işlemlerle yatırımlara müdahale edilebilmektedir.

İnternet üzerinden döviz, altın, hisse senetleri, yatırım fonları alınıp satılabildiği gibi borsa, Foreks piyasalarından da yatırım yapılabilmektedir. İnternet ortamında yatırım yapılabilen alanlardan bir dövizdir. Fiziki olmayan şartlarda yatırım yapılan döviz, internet ortamında kur veya parite denilen şekillerde yapılabilmektedir. Döviz kurunda ki inişler ve çıkışlar anında görülebilmekte ve anlık alım satımlar yapılabilmektedir.

İnternet ortamında yatırımı yapılan diğer bir alan ise emtia adını verdiğimiz her türlü ticari mal ve ürünlerdir. Bu ürünlerin alınmasıyla depolanması, saklanması gibi bir sorunu olmadığı için en çok tercih edilen yatırım araçları olmuştur. Tabi emtia mallarına yatırım yapabilmek için borsa bilginizin olması şarttır. Borsa grafikleri, yıllara göre ilgili ürünlerin alım satım fiyatları, uzman borsacıların görüş ve yazıları internet ortamından takip edilebilir. Bu da yatırımcıya avantaj sağlayacaktır.

Petrol, tarım ürünleri, demir, bakır, altın, gümüş gibi mallar birer emtia örnekleridir. Borsa bilgisi olmayanlara aracı kurumlar borsa yatırımlarında belli ücretler karşılığında yardımcı olmaktadır. İnternet ortamında en çok yatırımı yapılan ve tercih edilen yatırım aracı altındır. Dövizde ki gibi fiziki bir alımı olmayan altın, o an ki altının gram değerine göre belirlenen fiyata göre alınıp, satılmaktadır.

Yine internet ortamında altının iniş ve çıkışları anlık takip edildiği için anlık müdahale şansı bulunmaktadır. Forex piyasasında çift yönlü olarak işlem görmesi nedeniyle hem değer kazanırken hem de değer kaybederken kazanç elde edilmektedir. Foreks bilgisi olanlar, internet ortamında Foreks altın piyasasından çok ciddi paralar kazanabilirler. İnternetten diğer bir yatırım aracı ise fonlardır.

Sermaye Piyasası Kurulu’nca yetkilendirilmiş kurumların piyasaya çıkardığı fonların alımı da tercih edilen yatırım araçlarından biridir. İnternet üzerinden dilerseniz bankalara ait fonları veya diğer şirketlerin fonlarının alımı satımı da gerçekleşmektedir.

Sonuç olarak internetten yatırım yapmak hem kolay hem de kazançlıdır. Ancak yatırım yapacağınız alanda mutlaka iyi bilginiz olması lazım veya yardım almanız gerekmektedir. Aksi taktirde elinizde ki birikimleri de kaybetme riskiniz çok yüksektir. Bu eğitimler için de yine internet’ten faydalanılabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin