Ana sayfa Banka Haber İnternetten para kazanmak için 3 site

İnternetten para kazanmak için 3 site

0
İnternetten para kazanmak için 3 site

Fiverr

Fiverr diğer freelance çalışma sitelerine göre çok daha uzun hizmet verebileceğiniz bir online markettir. Ücretsiz ve son derece kolay bir şekilde üye olabilirsiniz.
Fiverr’in sırrı şurada ki, hizmetinizi minimum 5$’dan sağlamak zorundasınız, bu nedenle iş verenlere oldukça cazip geliyor.

11 300x152 - İnternetten para kazanmak için 3 site
Size düşen sadece yapabilecek olduğunuz işleri ya da verebilecek olduğunuz hizmetleri listelemek, eğer tüm dünyadan herhangi birisi hizmetinizi beğenirse ücretinizi ödeyecek ve satın alacak.
Bu çalışma yöntemi elance gibi freelance çalışma sitelerinin önüne geçmektedir, çünkü bu sistemde ücretinizi iş verenden hemen alırsınız ve diğerlerindeki gibi, az da olsa dolandırılabilme ihtimaliniz yok. İşinizi tamamlar tamamlamaz fiverr paranızı size teslim eder.
Herhangi bir hizmet için 5$ gözünüze az gelmesin, genellikle her işten 5$’dan çok daha fazla kazanırsınız, çünkü 5$ alt tabandır ve hizmetinize farklı ve ücretli özellikler de ekleyebiliyorsunuz. Örneğin bir iş verenin beklemeye vakti yoksa yani hizmetinizi hemen satın almak istiyorsa sizin belirleyeceğiniz bir ek ücret ile bu mümkün olabilir. Ya da bir web tasarımcı olarak burada hizmet veriyorsanız her ek sayfa için ek ücret talep edebilirsiniz.
Artıları : Ücret önceden alındığı için dolandırılma ihtimaliniz yok ve işleri alabilmek için market çalışmaları yapmak zorunda değilsiniz, yani her şey tamamen sizin kontrolünüz altında. Sadece ücretsiz bir şekilde üye olun ve hizmetinizi sunun.
Eksileri : Hizmetiniz her ne olursa olsun, emin olun ki yüzlerce zorlu rekabetçiniz olacaktır, yani yeni bir işe başlamak biraz vakit alabilir, çünkü referans gerekli. Ciddi bir gelir kapısı olamaz ama yeterli ek geliri sağlayacaktır.

Craigslist

Craigslist ilk olarak California için ortaya çıkmış bir listeleme sitesidir. Fakat zaman içerisinde popülaritesi inanılmaz boyutlara ulaştı ve böylece dünyanın tüm ülkelerinde kullanılabilir hale geldi. Bu sitede ev arkadaşı arayabilir, eşyalarınızı satabilir ya da evcil hayvan edinebilirsiniz. Onlarca kategoriye sahip olan bu sitenin iş verenler ve çalışanları da bir araya getirdiğini kolayca tahmin edebilirsiniz. Fakat düşündüğünüzden biraz farklı bir şekilde.

2 300x225 - İnternetten para kazanmak için 3 site
Craigslist sitesinde yayınlanan işler genellikle freelance tarzı değil, tam zamanlı işler.
Her ne kadar Türkiye’den gelen işler biraz az olsa da, iyi bir takip ile kolay ve bol paralı işler alabilmeniz mümkün. Fakat bu site üzerinden iş alacaksanız, tek dikkat etmeniz gereken nokta dolandırıcılıktır. Çünkü diğerlerinde olduğu gibi paranın güvenliğini sağlayan bir aracılık sistemi yok, iş veren ilan verir ve siz de işi yaparsınız. Eğer yeterince dikkat etmezseniz, yaptığınız işin parasını uzun bir süre, hatta hiçbir zaman alamayabilirsiniz.
Artıları : Rekabet oldukça az, bu sayede kolayca devamlı işler edinebilir ve bol paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.
Eksileri : Tüm iş verenler güvenilir olmayabilir.

Freelancer

Freelancer.com, eLance ve oDesk’ten isim bakımından üstün olan bir freelance çalışma platformudur. Bu site üzerinde freelancer olarak çalışmak isterseniz, tamamlamış olduğunuz her işten sonra deneyim puanınız artar ve de iş verenler gözünde çok daha cazip hale gelirsiniz. Yani diğerlerinin aksine her şey sizin kabiliyet ve de becerilerinize bağlı.

3 300x165 - İnternetten para kazanmak için 3 site
Freelancer.com’a kolayca üye olabilir ve de freelancer olarak çalışmaya başlayabilirsiniz, fakat diğerlerinde olduğu gibi ücretsiz olarak değil. Bu platform çalışanlarından belli bir miktar ücret talep etmekte ve de gerçekten alanınızda başarılı olup olmadığınız anlamak için sizi sürekli olarak testlere tabi tutmakta. Onlarca aşamadan ve yüzlerce çeşitte olan testlerden başarıyla geçebilirseniz eğer, profilinize bir başarı arması takılır ve iş verenler tarafından çok daha kolay işe alınırsınız.
Bu platform çalışanlarını nasıl olsa avucunun içerisinde görerek tüm çabasını iş verenler üzerinde harcar ve tüm kolaylıkları da onlara sağlar, çünkü asıl kazanç kapısı sizde olduğu gibi, onlarda da işverenlerdir. Eğer diğer sitelerden referansınız varsa ve burayı asıl gelir kapısı olarak değil de, ek gelir kapısı olarak düşünüyorsanız uygun olabilir fakat yeni başladıysanız kuruş kazanamadan iş değiştirme planları yapabilirsiniz.
Artılar : Çok kolay kullanışlı ve de eğlenceli bir ara yüze sahip. Ayrıca iş sayısı diğer sitelerden çok çok daha fazla.
Eksiler : Eğer çalışmaya düşük bütçelerle başlıyorsanız üyelik ve test paralarını ödemekte biraz zorlanabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin