Kapalı

İnternet Üzerinden Anında Hesapta Olan Hızlı Kredi Alımı

İnternet hayatımızın içinde bulunmaya başladığından beri yeri daha da sabit bir unsur haline gelmek yolunda önemli adımlar attı. Önce masaüstü bilgisayarların olmazsa olmazı haline gelen ADSL sistemleri, sonrasında laptoplarla daha da yaygınlaştı ve son olarak da akıllı telefonlar, 3G ve 4G aracılığıyla günümüzün neredeyse tamamında bizim için ulaşılabilir bir hale geldi.

İnternetin gelişimi bu kadar hızlı ve yaygın olunca, bankacılık sisteminin bu gelişime entegre olmaması da imkansız gibi bir şeydi diyebiliriz. İnternet bankacılığı, güvenlik önlemlerinin artırılması, cep telefonlarına yüklenebilen banka uygulamaları derken vardığımız en son nokta internet üzerinden hızlı kredi alımı oldu.

Peki internet üzerinden hızlı kredi alımının ne gibi avantajları ve dezavantajları var? Bu imkandan yararlanmak için neler yapmak gerekiyor?

Öncelikle internetten kredi almak her ne kadar önceki dönemlere göre çok daha hızlı geri dönüş alınabilen bir işlem olsa da, yine de kredi notunuzun durumuna göre değerlendirme yapılacağı için mevcut durumunuzun ötesine geçmeyecektir. Bunu hatırlatmak isteriz. O yüzden FİNDEKS değerlerinize önceden bakıp, puanınız düşükse artırmaya yönelik birkaç hamle yapmanız kredi alma şansınızı artıracaktır. Eğer bunu yapamayacak durumdaysanız, en azından FİNDEKS puanınıza uygun bir şekilde verilebilecek kredi miktarını hedeflemeli, başvuruyu fazla kredi isteyerek yapmamalısınız.

Çoğu online kredi başvuru formu, sizin verdiğiniz bilgilerle bir ön değerlendirme yapar, ardından bunun FİNDEKS puanı ile ne kadar tutarlı olduğunu sorgulayarak bir karara varılmasını sağlar. Bu yüzden bilgilerinizi doğru bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Kredi alabilmek adına yanlış bilgiler verilmesi uzun vadede yeniden kredi alamamanıza yol açabilir. Ayrıca yanlış bilgilerle aldığınız kredilerin miktarı da muhtemelen ödeyebileceğiniz miktarları daha da aşabileceği için ödeme zorlukları yaşayabilirsiniz, bu durum yine uzun vadede çeşitli zorluklar yaşamanıza sebep olabilir.

Şimdi size hızlı kredi yani bankaya gitmeden anında hesapta olan kredi veren bankalara, İş Bankası İşCep Anında Kredi, Vakıfbank  İnternet’ten anında kredi, TEB CEPTETEB kredi, Yapı Kredi Nuvo, Finansbank Enpara, Garanti Bankası e-kredi, Denizbank Dijital Kredi, Akbank Kredim, Odeabank Nakit Hazır Kredi, ile 15.000 TL ye kadar 5 dakikada kredi almanız mümkün, yine diğer bankalardan da aynı hizmeti almanız mümkün.

Kredi başvurusunun sonucu size kısa bir süre içerisinde ya mail yoluyla ya da SMS ile bildirilmektedir. En geç ne zaman olumlu olumsuz cevap alabileceğinizi ise hemen görebiliyorsunuz. Bankalar çoğu zaman burada verdikleri süreyi aşmıyorlar ve size kısa süre içerisinde geri dönüş sağlıyorlar.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top