Ana sayfa Altın İnternet Bankacılığından Altın Alım Satımı Nasıl Yapılır?

İnternet Bankacılığından Altın Alım Satımı Nasıl Yapılır?

0
İnternet Bankacılığından Altın Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Yatırım araçlarından olan ve hiç şüphesiz ülkemizde en çok rağbet edilen yatırım şekli altın almaktır. Genellikle küçük altın olarak ta tabir ettiğimiz çeyrek altın en çok alınan ve satılan türüdür, aynı zamanda fiziki altın almış oluruz ve evimizde sağlamak suretiyle birikim yapmaya çalışırız.

Şimdi Altın hesabı nasıl açılır? Altın yatırımında vadeli mi vadesiz hesap hangisi avantajlı? Online altın alım satımı nasıl yapılır? İnternet’ten altın alım satımı nasıl yapılır? Bankadan gram altın nasıl alınır, satılır? Her zaman İnternet’ten altın alınır satılır mı?  Gibi sorulara cevap arayalım.

Banka Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Banka altın hesabı açmak için, eğer herhangi bir bankanın İnternet Bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız kolayca bir Vadesiz Altın Hesabı açabilirsiniz, tek yapmanız gereken Bankanızın İnternet Bankacılığı sistemine girmeniz ve hesap aç bölümünden hesap açmanız yeterli olacaktır.

Vadeli veya vadesiz seçeneğine gelecek olursak, eğer uzun vadeli bir yatırımınız olacaksa örneğin 50 gr altın alıp ve bunu uzun vadede uğraşmayacak sanız vadeli altın hesabı düşünebilirsiniz. Yok ben aylık 3-5 gram altın düzenli alacağım derseniz size tavsiyemiz vadesiz hesap açmanız, yada Altın piyasasını takip edip, yerine göre bozabilir veya altın alabilirim diyorsanız yine vadesiz altın hesabı açmanızı öneririz.

Online Altın Alım Satım Nasıl Yapılır?

Yine internet bankacılığı aracılığı ile altın hesabınıza vadesiz TL hesabınızda para olduğu sürece, istediğimiz tutar veya gram birim değerinde altın alımı yapmanız mümkündür, örneğin 102 TL den aldığınız gram altını 5 gün sonra altın 105 tl olması halinde bozmanız mümkündür hemde anında bozulur para hesabınıza anlık geçer.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, mesai saatleri içerisinde bu işlemi yapmanız, hafta sonu, resmi tatillerde kur makası oldukça açık olması nedeniyle, işlem yapılması önerilmez, ancak işlem yapma yetkiniz vardır.

Örnek olarak; hafta içi X bankası altın alış; 102 satış 103 TL diyelim bu oran genelde tüm bankalar ile aynıdır, ancak saat 17:30 dan sonra, hafta sonu veya resmi tatiller yani bankaların kapalı olduğu her an   altın fiyatı şu şekil olacaktır, banka alış : 99 satış 104 gibi bir ortalama ile size hizmet veriler. Ancak mesai saatlerinde işlemler normale döner.

Burada size tavsiyemiz, uzun süreli yatırım yapacaksanız veya aylık 1-2 gram alayım biriksin yatırım olur derseniz ideal bir yatırım aracıdır. Hatta bankanıza aylık olarak talimat dahi vermeniz mümkündür, maaş hesabınızdan veya vadesiz hesabınızdan düzenli talimatla altın almanız da mümkündür.

Bu işlemlerin tamamını da bankaya gitmek suretiyle de yapmanız mümkündür. Aklınıza takılan konuları alt kısımda yorum yaparak yada iletişim adresimizden bize ulaşırsanız size bilgi vermekten memnun oluruz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin