Ana sayfa İhtiyaç Kredileri İLKSAN Kredisi (İkraz) Kimler Alabilir?

İLKSAN Kredisi (İkraz) Kimler Alabilir?

0
İLKSAN Kredisi (İkraz) Kimler Alabilir?

İLKSAN, İlkokul Öğretmenleri Yardım Sandığı olan ve aidat ödeyen üyelerine bir çok desteğin yanında kredi veren bir yardımlaşma kurumudur. İlksan’ dan kimler Kredi alabilir? İlksan Kredi Faizleri, Kefilsiz İLKSAN Kredisi nasıl alınır ödeme şartlarına ilişkin merak edilen konulara ilişkin kısa bir açıklama yapalım.

İlksan dan Bireysel Kredi almak için öncelikle bu sandığa üye olmanız gereklidir, Milli Eğitim Bakanlığı Personeli olan İlkokul Öğretmenleri, Merkez ve Taşra İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde  Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli hariç tüm personel, Okul Öncesi Öğretmenleri bu sandığa üye olabilirler.

Yardım sandığı üyeleri 48 aya kadar ikraz vermektedir, verilen kredi faiz oranları banka kredi oranlarından oldukça düşük olmakta ve piyasa ile kıyaslandığında oldukça uygun olduğu görülmektedir. İlksan Kredisi faiz oranları alınacak kredi vadesi ile orantılı olarak değişir 12 ay vadeli 1,09 24 ay vadeli 1,09, 36 ay vadeli 1,12 ve 48 ay vadeli 1,28 faiz oranı ile 40.000 TL ye kadar kredi almak mümkün olmaktadır. İlksan tarafından 48 Ay Vadeli Kredi almak mümkündür bu vade ve faiz oranı kredi veren hiç bir banka bulunmamaktadır.

İlksan İkraz kredi başvuruları kefil veya kefilsiz olarak alınabilmektedir, kefilsiz kredi kullanılması halinde %2 gibi bir sigorta masrafı olmaktadır. Kefil gösterilmesi halinde ise bu tutar tahsil edilmez.

İlksan kredisine başvurmak için Kefilli ve Kefilsiz başvuru olmak üzere iki ayrı kredi başvuru formu bulunmaktadır aşağıda bulunan linkten bu formları indirmeniz mümkündür. İndirilen bu formları düzenledikten sonra İlksan Genel Müdürlüğü Demirkapı Sok. No:24 06340 – Demirlibahçe/Mamak ANKARA  adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru formu doldurulurken ıslak imzalı Maaş Bordrosu ile Başvuru formu Kurum amirince onaylanması ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. İlksan Kredi başvurusunu yaparken kefil gösterilmiş ise aynı belgeler ve kurum amiri onayı kefil için de geçerlidir. size tavsiyeniz belgeleri postaya verirken APS ile göndermeniz Kredi başvurunuzun ulaştığı ilk Pazartesi ve Çarşamba günü Kurul tarafından değerlendirilir uygun olması halinde banka hesabınıza aynı gün EFT yapılmak suretiyle talep ettiğiniz krediniz hesabınıza yatar.

İlksan Kredisi geri ödeme yolu ise ise İlksan İkraz taksit ödemeleri KBS sisteminde olduğu için direk maaşınızdan kesilir ve bunu maaş bodronuz da da görebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin