Ana sayfa Banka Haber İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır Başvuru Şartları Neler?

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır Başvuru Şartları Neler?

0
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır Başvuru Şartları Neler?
ihtiyaç kredisi başvurusu

Banka kredileri arasından en fazla tercih edilen türlerden biri olan ihtiyaç kredisi hakkında nasıl alınır, başvuru şartları şeklinde merak edilen konuların yanıtlarını bulabilirsiniz. Hemen her bankadan çok uygun faiz oranları ve vade süreleri dahilinde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi, bankaların en fazla kullandırdığı kredi türleri arasında yer alır. Genel olarak 5 bin TL gibi bir rakamdan başlayan ihtiyaç kredileri, 30 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Şuan için tüm bankaların hizmet kapsamında yer alan ihtiyaç kredileri, anlık nakit ihtiyaçları konusunda bankaların kullandırmayı amaçladığı kredi türüdür.

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır Başvuru Şartları

İhtiyaç kredilerine direkt olarak şubelerden başvurabileceğiniz gibi, SMS yoluyla ya da internet bankacılığı sistemi üzerinden de başvurabilirsiniz. İhtiyaç kredilerine başarılı bir şekilde başvurabilmek için öncelikle gerekli evrakları hazırlamanız gerekiyor. Bankaların ihtiyaç kredilerinde istediği belgeler; nüfus cüzdanı, gelir bordrosu ve kredi başvuru formudur. Bu belgeler hazırlandıktan sonra bankaya teslim edilir ve kredi başvurusu başarıyla alınır.

İhtiyaç kredilerini kullanabilmek için bankaların temel olarak dikkat ettiği iki nokta vardır. Bunlardan birincisi düzenli bir gelirinizin olması, ikincisi ise kredi sicilinizin iyi olmasıdır. Kredi notunuz beklenen seviyede ise ve düzenli bir geliriniz varsa ihtiyaç krediniz rahatlıkla onaylanabilir. Alacağınız kredinin miktarını belirleyecek olan etken ise temel olarak gelir durumunuzdur.

Kredi Alırken Aranan Şartlar

Tüketici kredisi aldığınızda sizden aranan şartlarına başında gelir belgesi gelmektedir. Çekmek istediğiniz kredi ile maaşınız doğru orantılı olmalıdır. Aylık taksitleriniz gelirinizi geçmemelidir. Ayrıca daha önce ki borçlarınız varsa bu ödemelerinizde yeni alacağınız kredi de hesaplanmakta ve mevcut çekilebilir kredi limitinizden düşmektedir. Diğer bir şart ise kredi notunuzdur. Kredi notunuz kredi çekebilir seviye de olması gerekmektedir.

Gelir belgesiz kredi almak için kredi notu kafi olmakla beraber, kredi notu düşük olanlar için ise ipotek veya kefil talep edilebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin