Kapalı

HSBC Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

Hem bireysel hem de tüzel alanda binlerce müşterisi bulunan HSBC, müşterilerinin bankacılık sektöründeki tüm işlemlerini anlık bir şekilde yapabilmeleri için müşteri hizmetleri ağına ciddi anlamda yatırımlar yapmaktadır. Öyle ki, HSBC müşteri hizmetleri aracılığı ile, şubelerde yapılabilecek tüm işlemlerin sadece birkaç dakika içerisinde yapılabiliyor olduğunu görmekteyiz. Bu da kişilere ciddi bir kolaylık sağlayacaktır. HSBC müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız işlemler için telefonunuzdan 0850 211 0 111 numarasını kullanmanız yeterli olacaktır. Bu Numara üzerinden yapılacak olan tüm işlemlerde, sesli yanıt sistemini kullanabileceğiniz gibi, müşteri temsilcinize de bağlanabileceksiniz. Burada, işlemin önem derecesi ya da doğrudan sizin kişisel tercihinize göre, müşteri hizmetleri üzerinden işlem alabilirsiniz.

Özellikle kredi kartı kullanıcılarının zaman zaman banka şubelerine giderek işlem yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Burada borç ödeme, limit artışı, ek kart başvurusu, yaşanan sorunlar ya da doğrudan yeni bir kredi kartı için yapılacak olan başvurulardan söz edebiliriz. Ancak, HSBC müşteri hizmetleri sayesinde şubeye gitmenize hiçbir şekilde gerek kalmadan sadece telefon üzerinden bu işlemleri yapmanız mümkündür. Şuan HSBC tarafından sunulan 0850 211 0 111 numarasını kullanarak kredi kartınıza yönelik yapabileceğiniz işlemlerin listesi şu şekildedir.

  1. HSBC tarafından sizlere özel olarak tasarlanan kredi kartınızın bilgilerine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.
  2. HSBC tarafından verilen kredi kartınızın borç ödemesini anında gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankada bulunan vadesiz bir hesabınızın olması yeterli olacaktır.
  3. Acil bir şekilde nakit ihtiyacınız bulunuyor ve bunu da kredi kartınız üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız, müşteri temsilcinziden destek alabilir ve istediğiniz tutarın anında banka hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Taksitli çat para hizmetinden faydalanabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı anında çözebildiğiniz gibi ödemelerinizi de taksitlendirerek daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.
  5. Kredi kartınızı kaybetmeniz ya da çaldırmanız durumunda mağduriyetlerin hemen giderilmesi için kayıp bildirisinde bulunabilir, mevcut kartınızın iptal edilmesini onun yerine aynı özelliklerde ve de limitlerde yeni kredi kartının tarafınıza yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

HSBC tarafından sizlere özel olarak sunulan kredi kartı müşteri hizmetleri üzerinden yapabileceğiniz işlemler kısaca yukarıdaki gibidir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top