Ana sayfa Kredi Kartları HSBC Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

HSBC Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

0
HSBC Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Türkiye’de bireysel ve kurumsal bankacılık alanında yılların verdiği deneyim ile çalışmalarını sürdürmekte olan HSBC, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve sağladığı imkanlar ile de göz önünde olan bir bankadır. Ancak, son dönemlerde HSBC ATMsi kartımı yuttu şeklinde şikayetlerin birçok farklı platformdan karşımıza çıktığını belirtebiliriz. Bu sorun, zaman zaman diğer banka müşterilerinin de karşısına çıkmaktadır. Bundan dolayı, kişilerin herhangi bir panik havasına girmek yerine doğrudan çözüm yollarına başvurması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda HSBC müşterilerinin ilk oalrak 0850 211 0 111 HSBC Bireysel TElefon Bankacılığı numarasını araması gerekmektedir. Bu Numara üzerinden yapacağınız görüşmelerde IVR sistemi üzerinden 0’ı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İlgili numarayı arayıp tuşlamayı da yaptıktan sonra sistem size otomatik olaran konu ile ilgilenmekte olan müşteri temsilcinize aktaracaktır. Müşteri temsilcisine de durumu anlatmanızın hemen ardından kartınız bloke edilecek, kötüye kullanım engellenecek ve sizlere de kullanabileceğiniz yeni bir HSBC banka kartı ya da kredi kartı yönlendirilecektir.

HSBC ATMsi kartımı yuttu diyen kişilerin merak ettiği diğer bir durum ise, teknolojinin bu kadar geliştiği günümüzde neden bu şekilde bir sorun yaşandığıdır. Bu konulara da açıklık getirebilmek adına, şu sıralamayı yapabiliriz.

  1. ATM’nin banka kartınızı ya da kredi kartınızı yutmasının temel nedeni, sistemde yaşanan bir teknik sorun olabilir. Bu durumda müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşme sonrasında 24 saat içerisinde en yakın banka şubesinden kartınızı teslim alabilirsiniz.
  2. Eğer ATM’den işlem yaparken kart şifrenizi 3 defa yanlış tuşlamışsanız ne yazık ki şüpheli işlem olarak algılanmakta ve kartınıza hem bloke konulmakta hem de ATM tarafından geri verilmemektedir.
  3. Eğer kartınız üzerinden HSBC’ye yönelik ödenmemiş ve günü geçen bir borç bulunuyorsa bu durumda da banka tarafından kartınıza el konulabilmektedir.

HSBC tarafından kartınızı ATM’nin yuttuğundan şikayet eden kişiler, genellikle bu sorunlar ile karşılaşmaktadırlar. Bundan dolayı, borcu olan kişilerin ATM üzerinden işlem yapmak yerine doğrudan herhangi bir HSBC şubesine giderek anında ödeme yapması gerekmektedir. Bunun dışında yaşanabilecek tüm sorunlar için de HSBC müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin