Ana sayfa Hibe krediler Hibeli Kredi Veren Bankalar

Hibeli Kredi Veren Bankalar

1
Hibeli Kredi Veren Bankalar

İnsanları iş sahibi yapabilmek ve sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bir ülke olabilmek için genellikle devlete ait olan bankaların verdiği kredilerdir. Sosyal devlet anlayışına göre halkı iş sahibi yapabilmek ve üretimi canlandırmak için bankalar devlet desteğiyle bu tür kredileri insanların hizmetine sunmaktadırlar. Bu bankalardan en önemlisi olan ziraat bankasıdır. Ziraat bankası devlete ait bir banka olduğu için bu tür hibeli kredileri vermektedir. Örneğin çiftçilerimize gerekli olan malzemeleri %50 gibi yüksek miktarlarda hibelerle çiftçilerimize vermektedir.

Bu sayede hem çiftçi kendisine gerekli olan malzemeleri rahatça alabilmekte hem de bu sayede üretim artmaktadır. Sadece çiftçilerimize değil yeni iş yeri açacak vatandaşlarımıza iş yerini kredisi adı altında hibeli kredi vermektedirler. Ziraat hibeli kredi sayesinde insanlar rahat etmektedirler. Özellikle köy ve mezralarda hayvancılığı ve tarımı geliştirmek için devlet desteğiyle ziraat bankası bu işleri yapan insanlarımıza kredi vermektedir. Örneğin hayvancılık yapacak olan vatandaşlarımıza %50 gibi çok ciddi bir rakamda hibe desteği verilmektedir. Bu şekilde üretim ve tüketimi dengeleyerek dışa bağımlı bir ülke olmaktan çıkıp kendi kendine yeten bir ülke haline gelmekteyiz. Hibeli kredi verilmesinin amacı da bu sayede gerçekleşmiş olur.

Hibeli kredi veren bir diğer banka ise yine devlete ait olan halk bankasıdır. Halkın refah seviyesini yükseltmek herkesi iş sahibi yapmak üretimi geliştirmek ve canlandırma amacıyla halk bankası hibe kredisi vermektedir. Hibeli kredi vermek genel olarak amacına ulaşmıştır. Köy ve mezralarda yaşayan vatandaşlarımız iş sahibi olmuş ve üretimi canlandırmışlardır.

Sosyal devlet anlayışıyla hareket eden devlet bankalar aracılığıyla halka hibeli krediler vermiş ve halkının üretimine katkıda bulunmuştur. Örneğin iş yeri açma düşüncesi olan ama yeterli maddi kaynağı olmadığı için açamayan bir vatandaşımıza devlet hibeli kredi verir ve hem dükkan açılmış olur hem de üretim başlamış olur. Hibeli kredilerin diğer bir özelliği ise ödenecek olan tutarın kısa vadede kişilerden istenmemesidir. Uzun vadeli olarak 5 yıllık veya 10 yıllık ödeme planı çıkartılarak krediyi çeken vatandaşın fazla zorlanmadan ödenmesi sağlanır.

1 Yorum

  1. Ev hanımıyım yalnız yaşıyorum üç cocugum var işim yok iş kurmak istiyorum tuhafiye züdcaciye gibi bir iş yeri dükkan acmak istiyorum nasıl hibeli kıredi alabilirim

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin