Ana sayfa Banka Haber Hibe Kredisini Kimler Alabilir? (GERİ ÖDEMESİZ PARA)

Hibe Kredisini Kimler Alabilir? (GERİ ÖDEMESİZ PARA)

0
Hibe Kredisini Kimler Alabilir? (GERİ ÖDEMESİZ PARA)
hibe

Devlet gerekli şartlara sahip olan bireylere geri ödemesiz para dağıtıyor yani hibe kredisi veriyor. Peki hibe kredisini kimler alabilir, şartları neler? İşsizim ve boynuma kadar borca batmışım yine de devlet bana hibe kredisi vererek beni sevindirebilir mi? İşte tüm detayları ve hatları ile hibe kredisi hakkında merak edilenler burada.

Hibe Parası Nedir, Nasıl Yararlanılır?

Hibe programlarına her yıl binlerce doların aktığı bu devasa sektörde, hibe kredileri de ayrı önem taşıyor. Uluslar arası rekabetin arttığı şu günlerde devlet özelleştirmeler ile uluslar arası rekabetçiliği arttırması amacıyla uygulamaya koyduğu hibe kredisi sistemini bu yılda tüm hızıyla devreye sokacağa benziyor. Geçtiğimiz yıllarda, devlet girişimci kobilere tahsis ettiği kredi imkanını bu yıl da aynı standartlarda uygulayacaktır. Toplamda 6 bölgeye tahsis edilecek olan hibe kredisini daha çok hibe programlarına ait olan şirketler üstlenecek.

Bu sorunun cevabı şüphesiz, genç girişimciler olarak çıkıyor karşımıza. Genç beyinler ürettiği krediler için hibe programlarına ihtiyaç duyuyorlar, hibe programları da önce bu projeleri hayata geçircek hibe kredilerine sonra da proje üreteten genç beyinlere. Aslında, bu toplumun kalkınması için standart bir uygulamadır. Genç beyinler, paraları olmadığı için hibe programlarına projelerini aktarırlar, hibe programları projeleri kabul eder ve hibe kredilerine başvururlar. Bu döngü bu şekilde devam eder, durur.
İşin aslına bakıldığında ise kosgeb sizlere fazlası ile yardımcı olmakta. Bu nedenle KOSGEB il müdürlüklerinde bulunan girişimcilik kurslarına katılarak kolayca devletin vereceği ödeneklerden yani hibelerden sizler de yararlanabilirsiniz.

Hibe Parası Nasıl Alınır?

Hibe parasını KOSGEB üzerinden alabileceğiniz gibi tarım il müdürlüğü de vermektedir. Sizler burada açıklanan şartları sağlamanız kafidir. Sonrasında devletin belirlediği miktarlardaki hibe paraları banka hesaplarına yapılıyor. Aşağıdaki etkenlere önem vermenizde fayda var

  • Fikir ve yeteneğini geliştirmek için kendi iş yerini açmak,
  • Mevcut işyerini büyütmek ve daha büyük bir istihdam alanı ile üretim sağlamak isteyen işyeri sahiplerine nakit destek sağlamak.

Bu iki kriterden birini düşlüyor ve girişimci olarak iktisadi düzende yer almak istiyorsanız, siz de hemen bir hibe kredisi kuruluşuna başvurabilir ve geri ödemesiz bu nakit destekleri alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin