Ana sayfa Banka Haber Hibe Kredi Nedir, Şartları Neler 2017

Hibe Kredi Nedir, Şartları Neler 2017

0
Hibe Kredi Nedir, Şartları Neler 2017
hibe kredi

Birçok vatandaşın aklında hibe kredinin karşılıksız bir para olarak verildiği düşünülse de, hibe kredi nedir ve şartları neler konusu 2017 yılı dahilinde de merak edilmektedir. Hibe kredinin tanımını ve gerekli şartların neler olduğuna bakınca zaten işin tüm detaylarını öğrenmiş olacaksınız.

Hibe Kredileri 2017

Günümüz de birçok insan krediye ihtiyaç duyabilmektedir. Bununla birlikte bu kredilerin kullanımı kadar geri ödemesi de kişiyi zorlar. Özellikle bir işe atılmak adına kredi kullanımı yapan kişiler bu nokta da geri ödeme yaparken büyük bir zorluk yaşamak da ve işini kredi borçları sebebi ile geliştirememektedir. Tam olarak bu nokta da yatırım yapmak isteyen, iş kurmak isteyen yahut işini geliştirmek isteyen bireylere devlet tarafından hibe kredi imkânı sunulmaktadır. Bu kredi sayesinde işveren, yatırımcı ve girişimci kişiler büyük bir kolaylık ile ödenek alabilmektedir.

Ülkemiz de uzun zamandır uygulanan bu ödenek sayesinde birçok yatırımcı ve girişimci kolaylıkla iş hayatına atılabilmekte ve büyük karlar elde ederek kendini geliştirmektedir. Hibe kredi olarak karşımıza çıkan bu fırsatta ödenekleri geri ödeme gibi bir durum söz konusu değildir. İşini geliştirmek isteyen yahut iş kurmak isteyen girişimciye geri ödeme olmadan sunulan ödeneklerdir. Eğer bu nokta da ödenek talep ediyor iseniz bir proje geliştirerek devletin bu konuda görevlendirdiği KOSGEB merkezlerine başvuruda bulunabilir ve projenin kabulü halinde ödeneğinizi karşılıksız olarak tahsil edebilirsiniz.

Eğer böyle bir düşünceniz var ise ve bu yönde sermaye kıtlığı yaşıyor iseniz hibe kredi sayesinde hazırladığınız proje kapması ile doğru orantılı olarak tarafınıza ödenek sağlanacaktır. Genel olarak ödeneğin şartlarına baktığımız da sivil toplum kuruluşları, zanaatkârlar, çiftçi ve üreticiler, girişimciler, kobiler bu imkandan faydalanabilir.

Hibe kredi alma şartları neler?

Devletin bir hibe kredisi sunması demek o kredinin tüm şartlarını sağlamanız gerekmektedir. En basiti ise krediyi ne için kullanacağınızı beyan etmektir. En basiti ise tüm detaylarda son kapı olarak karşınıza KOSGEB çıkacaktır. Yani KOSGEB onayı almadan kesinlikle hibe kredisi alamıyorsunuz.

 • 18 yaşından büyük olmak
 • TC vatandaşı olmak
 • KOSGEB tarafından açılacak olan kurslara katılma durumu ve bu kursu başarılı bir şekilde bitirmek.
 • Son aşamada KOSGEB tarafına sunulan projenin onay alması.

KOSGEB sizlerden bir proje yani parayı ne için kullanacağınızı talep edecektir. Burada esnaf iseniz zaten kosgeb evraklarını hazırlayıp teslim etmeniz gerekiyor. Bunlar ise ;

 • Vergi levhası
 • İmza sirküsü
 • Kimlik fotokopisi
 • SGK veya BAĞKUR hizmet bilgisi
 • Kaşeniz
 • KOBİ Bilgi beyannamesi
 • KOSGEB kayıt belgesi

Yukarıdaki evrakları hazırladıktan sonra KOSGEB’e gitmeniz gerekiyor. Bundan öncesinde ise ESNAF koop.lerinde kaydınızın yani sicilin olmasına dikkat ediniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin