Kapalı

Hibe Kredi Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Nelerdir?

kosgeb kredi

Hibe kredi demek karşılıksız yani geri ödemesiz kredi anlamına gelmektedir. Devlet hemen her yıl hibe kredi vermektedir. Hibe kredi nasıl alınır, başvuru şartları neler şeklinde aklınıza takılan her konunun cevaplarını buradan öğrenebilirsiniz!

Yeni iş kurmak ve yeni bir hayata atılmak isteyen girişimci adaylarına verilen KOSGEB kredileri, kredi faiz desteği ve 100 bin TL’lik faizsiz kredi veya 50 bin TL hibe kredi devlet desteğiyle sağlanır. Esnafı ve sanatkârı çeşitli bazı hibe kredilerle destekleyen devlet, bu kredileri bazı durumlarda geri ödemesiz sunarken bazı durumlarda ise faiz oranını sıfırlıyor. Vatandaşın aklındaki soru ise bu kredilere nasıl başvuru yapacaklarıdır. Yazımızda 2017 yılında devlet destekli kredilere ve nasıl başvuru gerçekleştireceğini detaylı olarak inceleyeceğiz.

KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınabilir?

KOSGEB hibe kredilerine başvuruda bulunabilmek için ilk olarak girişimci adayları KOSGEB’in verdiği uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmalıdırlar. Eğitimlerin tarihine ve yapıldığı illere ilişkin detaylar KOSGEB’in resmi internet sitesinde yer veriliyor. Pek çok ilde gerçekleşen bu eğitimlerle girişimciler eğitim alabilir 32 saatlik bu eğitimler sonucunda KOSGEB girişimcilik eğitim sertifikasına sahip olabilirler. Daha sonra girişimci adayları başvurmak istedikleri hibe kredisi için bir iş planı hazırlamalıdırlar. Detaylı ve işi açıklayan bir iş planının hazırlanması bu aşamada önemlidir. Hazırlanan iş planıyla girişimci adayı KOSGEB şube müdürlüklerine başvuruda bulunarak iş planlarını sunmalıdırlar.

KOSGEB Hibe Kredilerine Kimler Başvuruda Bulunabiliyor?

KOSGEB hibe kredilerinden hem yeni girişimci adayları hem de işletmesi olan ve mevcut olan bu işletmeyi geliştirme amacında olan vatandaşlar başvuruda bulunabilirler. KOSGEB’in işletme sahibi vatandaşlara da destek hibe kredileri bulunuyor. KOSGEB ile alınan girişimcilik sertifikaları Türkiye’nin bütün illerinde geçerlidir ve sertifika alan her girişimci adayı iş planlarıyla birlikte KOSGEB hibe kredilerine başvuruda bulunabilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top