Kapalı

Hibe Kredi ve Alma Şartları

Hibe kredi nasıl alınır,hibe kredi alma şartları,hibe kredi alma koşulları ve ince detayları,hibe krediler başvuru ve hibe kredi başvuru şartları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz…

Hibe Destekleri

İş kurmak isteyenlere veya varolan işini büyütmeyi hedefleyen girişimcilere devlet tarafından binlerce TL hibeler, yani geri ödemesiz paralarverilmekte.

 Kredi Destekleri

Yatırım yapmak, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere verilen, 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız, “Sıfır Faiz” ve uzun vadelerle ödeyeceğiniz kredilerdir. Bu kredi desteğinde hiç faiz ödemezsiniz.

Hibe Miktarları Ne Kadardır?

Girişimcilere: 10 Bin TL’den 70 Bin TL’ye kadar geri dönüşümsüz verilir.
Kobilere: 150 Bin TL’den Milyonlarca TL’ye kadar geri dönüşümsüz verilir.

Ne iş Yapmak istiyorsunuz ?

  • Hayvancılık Yapın !
  • Mandra Kurun !
  • Tarım ? Tekstil ? Teknoloji ?

Sektör yada alan hiç önemli değil. Projeleri nakite çevirmenin vakti geldi artık !  Belki ilk bakışta size zor gibi görünebilir fakat zor değil. Kendi işinizi kurmak için devletten binlerce TL hibe veya fiazsiz, 5 yıl ödemesiz girişimci desteği kredi alabilirsiniz.

Yakın zamanda köylü bir kadının iş kurmak amacıyla devletten 6.000.000 TL hibe kredi aldığını biliyor muydunuz?

Peki hibe kredi nasıl alınır ayrıntılar Hibe Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? yazımızı okumanız tavsiye ederiz.

İşte En iyi Örnek

“Köylü kadını müthiş projesi. Köyümün erkekleri gurbete gitmesin dedi. Ve 6.000.000 TL geri dönüşümsüz hibe kredisi aldı. Yani ticarete atıldı. Devlet sermaye verdi ve geride istemiyor…”<

Kırşehir ili-Yeşiloba Köyü’ndeki 38 yaşındaki Saliha Batı, sürekli işsizlikten yakınan köy gençlerini kurtarmak amacıyla kolları sıvadı ve 6 milyon TL’lik süt fabrikası yatırımı için geri ödemesiz hibe aldı. Nisan ayında fabrikasının temelini atacak olan Saliha Batı, Hazine Müsteşarlığı’ndan teşvik belgesini aldı ve kuracağı bu fabrikada yoğur,peynir, tereyağı üretecek.

3 çoçuk annesi olan Saliha Batı Kırşehir merkezine bağlı Yeşiloba Köyünde ikamet ediyor. Köyde yaşanan işsizlik ve geçim derdi sebebiyle radikal bir karar aldı, kendi tarlasına 6 milyon TL’lik yatırım yapmaya karar verdi. Köyde yaşayan gençlerin işsizlik sebebiyle gurbete gittiğinden ve bu sebeple köydeki tüm işlerin kadınların üstüne kaldığını söyleyen Saliha Batı, “Eşlerimiz para kazanmak için büyük şehirlere çalışmaya iş aramaya gidiyor. Bu şekilde olunca da köyde hayat tamamen kadınların üzerine kuruluyor.

Hem köyümüzdeki kadınların hem de eşlerimizin rahat bir geçim sağlaması, iş bulmaları için kendi tarlama yatırım yapıyorum. Tarlama tesis kuracağım ve içinde süt ve süt ürünleri, hayvancılık, peynir gibi gıda üreteceğim. Bu tesis sayesinde kendi köyümle birlikte çevre köylerden de 150 kadın ve erkek bu tesiste çalışma imkânı bulacak. Eşlerimiz gurbete Gitmeyecek ve köy kadınlarımız da bundan sonraki yaşantılarını rahat rahat yaşayacaklar” dedi.

Köy kadını Saliha Batı’nın maddi sorunlar sebebiyle yıllar önce okuduğu üniversiteyi bırakmak zorunda kaldığı ve bu yaşadığı sıkıntıların köydeki diğer kadınlar tarafından yaşanmaması için böyle bir girişimde bulunduğu öğrenildi. Sabahın erken saatlerinde işe başlayan Saliha Batı, akşama kadar çalışırken traktör üstünde tarlasına gidiyor.

Ahırda bakmış olduğu hayvanlarına yem veren  Batı, köy çeşmesinden evine kovalarla su taşıyor, hayvanlarını yabanda otlatıyor ve akşam evine dönüyor.

Saliha Batı, yatırım yapacağı tarlada şimdiden çalışmalara başladı. Köy gençleri ve kadınları tek umudumuz bu diyor.Sizlerde bu verdiğimiz örneklerden kendine birer pay çıkarınız ve istikrarlı bir  çalışma sonrası projelerinizi hayata geçiriniz…

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorum

  1. Iyi gunler kredo almal istiyorum alamiyorum neden bide vergi mukellefiyim normal vermi yorlar hibe mi verecekler rekldan baska yok vatamdas bankaya gitsin amac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum
scroll to top