Ana sayfa Banka Haber Hesap Blokesi Ne Zaman Kalkar? (Banka Blokesini Kaldırma)

Hesap Blokesi Ne Zaman Kalkar? (Banka Blokesini Kaldırma)

0
Hesap Blokesi Ne Zaman Kalkar? (Banka Blokesini Kaldırma)
banka blokesi kaldırma

Banka blokesini kaldırma işlemi rahatsız edici olsa da, müşteriler hesap blokesi ne zaman kalkar sorusuna yanıt aramakta. Bankalar ile yapılan temaslar dahilinde banka hesaplarınıza konulan blokeyi hızlıca kaldırmak mümkün. Ancak yasal dayanaklar bunda etkili olmakla beraber, bankanın sizler için tedbir koydurduğu hesapları açtırmak mümkün olacaktır.

Banka Blokesini Kaldırma

Sadece banka blokesi olmamakla beraber e imza bloke kaldırma işlemi de gelen sorular arasında.  Banka bloke işlemlerine maruz kalanların çoğu banka sim kart blokesi ile karşı karşıya kalabilir. Genelde bankalara kayıtlı cep telefon numaralarını yani sim kart değişikliği yapmalarının ardından bu hatayı alanların sayısı çok fazla. Misal avea sim kartınız var ise siz hattınızı turkcelle taşıdınız bu işlem ile beraber, bankaya kayıtlı olan avea hatlı sim kartlı cep telefonunuza artık mesaj yani internet bankacılığı şifre mesajları dahil gelmeyecektir. Bunu kaldırmak için en hızlı yol sizlere en yakın bankamatik şubesine giderek, sim kart bloke kaldırma linkinden işlemi yapmanız.

Banka hesabı bloke kaldırma işleminde bankalar çok etkilidir bu konuda yapıkredi bankası blokeleri ile meşhurdur diyebiliriz. Yapı kredi bankası müşterisi olanlar yapı kredi bloke kaldırma olayının üstesinden nasıl gelebileceğini merak edebilir.

Hesap Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Hesabınızda ki e-haciz siz ödemediğiniz sürece kolay kolay tahsil olmamakta hatta yıllarca bile bloke altında kalmaktadır. İcra dairesi bankaya yazı gönderip ilgili tutarı kendi hesaplarına aktarılmasını istemesi ile borç ve bloke ortadan kalkmaktadır. Blokenin tam olarak kaldırılması bir sonraki gün tarafından resmi olarak kalkar diye belirtilmiştir. Kısaca özetlemek gerekirse banka blokesini kaldırmanız için bankanın borcunu kapatmanız veya anlaşma yoluna gitmeniz gerekiyor.

Vergi dairesine borcunuz var ise maaşlı bir işe girdiyseniz bunu yapılandırmanız ve banka hesabınızdan blokeyi kaldırmanız mümkündür. Öncelikle vergi dairesine girip işe girdiğinizi belirtmeniz ve daha her ay maaşınızdan 10 da 1 birini vergi dairesine iş yeriniz tarafından ödeyeceğini bildirmeniz gerekmektedir. Vergi dairesinden aldığınız bu yazı ile bankaya gidip blokeniz kaldırabilir ve iş yerinize gidip bu belgeyi vermeniz gerekmektedir. Eğer bu tutar düşük ve hemen ödeme gücünüz var ise tutarı ödeyip blokeyi kaldırabilirsiniz. Banka ve kurum arası aksama olmaması için lütfen kaldırma yazısı almayı unutmayınız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin