Ana sayfa Evde Bakım Parası Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

0
Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?
kredi kartı blokesi

2017 Haziran ayı evde bakıcı maaşları (bakım aylığı) için ödemelerin ne zaman yatacağı şimdiden merak konusu olmuştur. Bakıcı paraları haziran 2017 ödemeleri edindiğimiz bilgilere göre hangi tarihlerde yatacağı belli olmuştur. Bildiğiniz gibi bakıcı maaşları, her ay düzenli olarak ödenmekte olup, gerekli şartları taşıyan kişilerin banka hesaplarına yatmaktadır. Ancak her ilin bakıcı maaşları, düzenli yatmıyor yani bir ayın 11 inde ise gelecek ay 12 sinde olabilir…

Haziran 2017 Bakıcı Maaşları Ne Kadar?

2016 sonlarında yapılan asgari ücret zammından sonra artan kat sayı farkına istinaden bakıcı maaşlarında artış söz konusu olmuştur. Haziran 2017 bakıcı maaşları, 960 TL’dir. Ancak önümüzdeki aylarda bu aylığın 1.000 TL olacağı konuşulmaktadır. 01.01.2017-30.06.2017 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları 960,58 TL olduğunu belirtmiştik. Temmuz 2017 bakıcı maaşlarının ise 30.06.2017-31.12.2017 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları 990,67 TL olacak gibi. Bu rakamların kesin bir dayanağı olmadığını belirtelim.

Bakıcılık için devletin belirlediği bu rakamlar reel hayatta çok az olduğunu söyleyebiliriz. Zira bir bakıcının, engelli bir yakınına bakması sanıldığı kadar kolay olmamakla beraber işin içinde olanlar ne kadar zorluk çektiklerini anlayacaktır. Engelli bireyin ihtiyaçları olsun onun sosyal bakımı ve bakıma muhtaçlık konularında destek alması oldukça zordur. Bu nedenle devletin esas aldığı asgari ücrete bir an önce bakıcı bireylerinde yararlanması beklenmektedir.

Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Genele bakıldığında tüm bakıcıların maaşları, il bazında 12 ile 20 tarihlerinde tüm illerde yatmış gözükmektedir. Her ay düzenli olmasa da çoğu illerin bakıcı maaşları belirli tarihlerde banka hesaplarına geçmekte. Tarihlerin düzensiz olmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ziraat bankası şubelerinin uyumsuz çalışmasından kaynaklanmaktadır. En kısa sürede bu sorunun da çözümlenmesini bekliyoruz.

Ziraat bankası departmanlarından edindiğimiz bilgiler neticesinde haziran ayı 2017 bakıcı paralarının bu ayın 12 si ile 18 i arasında tüm illerde yatacağı belirtilmiştir. Bazı illerde gecikmelerin yaşanabileceği ancak çoğu ilin maaşlarının 18 haziran 2017 tarihine kadar tüm illerde yatacağını söyleyebiliriz.

Bakıcı aylıklarının önümüzdeki süreçte daha kapsamlı olarak ele alınıp meclis gündemine yeniden getirebileceğini ve aylıkların tutarlarının daha da artırılması gündemde. Sizlerde konu hakkında yorum yazmak istiyorsanız bizlere aşağıdaki yorum alanından ulaşarak yorumlarınızı dile getirebilirsiniz…

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin