Ana sayfa Kredi Notu Hayat Sigortası Hangi Kredileri Ödemiyor? (HAYAT SİGORTASI BORCU)

Hayat Sigortası Hangi Kredileri Ödemiyor? (HAYAT SİGORTASI BORCU)

0
Hayat Sigortası Hangi Kredileri Ödemiyor? (HAYAT SİGORTASI BORCU)
reeskont

Hayat sigortası borcu önemli bir konu olup, bankalardan kredi başvurusu yaparken karşınıza çıkmaktadır. Hayat sigortası hangi kredileri ödemiyor veya bu sigortanın her hangi bir ödememe durumunda ne gibi işlemler yapılıyor. İşte detaylar… Bildiğiniz gibi hayat sigortası bankalar açısından zorunlu olarak karşımıza gelmektedir. Zira kişi bankadan çekmiş olduğu krediyi geri ödemede sorun çıkartırsa yani kişi ölürse, banka bu parayı hayat sigortası adı altında ilgili sigorta şirketinden tahsil etme yoluna gider. Hemen herkesin aklında ise şu sorular geçmektedir ; hayat sigortası hangi kredileri ödemez, hayat sigortası hangi kredi borçlarını ödemez, hayat sigortasının ödemediği kredi borçları, hayat sigortasının ödemediği kredi borçları 2017-2018, hayat sigortasının ödemediği kredi borçları hangileridir?

Hayat Sigortası Borcu

Hayat sigortası, bankalar ile şahıslar arasında aracı konumda olup, şahsın her hangi bir sağlık sorunu veya ölümünde devreye girmektedir. Genelde hayat sigortası primleri kredi miktarına göre artabilir. Yani kredi limiti ne kadar yüksek ise hayat sigortası kesintisi de o kadar fazla olacaktır. Bankadan bankaya değişmekle beraber en ucuz hayat sigortası şuanda yıllık 320 TL den başladığının altını çizelim. Ancak burada dikkat edilmesi gereken ödeme esnasında sizlere sunulan sözleşme metninde geçen bilgilerdir. Yani hangi sağlık sorunlarında ödemeler yapılıyor acaba ölüm durumunda mı yoksa sakatlıklar da dahil mi? Hayat sigortası ödemelerinde sikayetvar.com da bir çok şikayeti görüyoruz ve duyuyoruz. Geç ödemeler veya ödemelerin kesintiler dahilinde fazla olması ve hiç ödenmemesi gibi. Bu nedenle hayat sigortası borcu söz konusu olduğunda primleri ödemeden önce kesinlikle araştırılmalı ve incelenmelidir.

Burada dikkat çeken diğer ayrıntı ise sigorta şirketleri çoğu konularda ödeme yapmaması veya hiç yanaşmamasıdır.

Hayat sigortasının ödemediği kredi borçları hangileridir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi hayat sigortası şirketlerinin sizlere sunduğu sözleşme metinlerini dikkatlice okumalı hatta gerekirse bir avukata götürüp okumasında fayda olacaktır. Genelde intihar ölümlerinde bildiğimiz kadarı ile çoğu sigorta şirketi ödeme yapmıyor bununla beraber poliçelerini yenilemeyenlerin de ölüm esnasındaki durumlarına bakılarak karar veriliyor. Yani poliçenin bitiş tarihi esas alınarak karar verildiğini belirtelim.

Genele bakıldığında bir kredi başvurusunda bankaların hemen hepsi hatta büyük çoğunluğu sigortasız yani hayat sigortasız kredi vermemekte hatta onaylamamaktadır. Bu nedenle ben hayat sigortası vermeden kredi çekiyorum derseniz hataya kapılabilirsiniz. Özetlemek gerekiyorsa sigorta şirketleri kredide hayat sigortası metinlerini sunarken pür dikkat incelemenizde fayda olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin