Ana sayfa Taşıt Kredileri Hayallerinizdeki Otomobile Şekerbank Taşıt Kredisi

Hayallerinizdeki Otomobile Şekerbank Taşıt Kredisi

0
Hayallerinizdeki Otomobile Şekerbank Taşıt Kredisi

Şekerbank yine müşterilerinin hayalini gerçekleştirmeye devam ediyor. İkinci el veya sıfır kilometre araç hayallerinize Şekerbank’ın 48 ay vadeli taşıt kredisi ile sahip olabilirsiniz.

Taşıt Kredisinin Özellikleri

Banka tarafından verilen kredi taşıtın 50.000 TL üzeri veya altı olma durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu durumda taşıtın ne kadarına kredi kullanabileceğiniz banka tarafından belirlendiği için kesin bilgiyi sadece Şekerbank şubelerinden öğrenebilirsiniz.

  • 48 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak kredinizi oldukça rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ayrıca taşıt kredisi için teminat olarak sadece satın aldığınız aracın rehini yeterli olacaktır. Ayrıca kullanacağınız taşıt kredisi için bankanın gerek duymadığı özel durumlar dışında kefile gerek yoktur.
  • Taşıt kredisinden sıfır kilometre tüm araçlar ve 15 yaşını geçmemiş tüm ikinci el araçlar karşılanmaktadır.

İkinci el taşıtlarda kasko değeri ve 0 kilometre binek araçlarda nihai fatura değeri bedelinin 50 bin TL’ye kadar olan kısmı için % 70 oranında kredi verilirken 50.000 TL’yi aşan kısmı için ise % 50 oranında taşıt kredisi kullanılmaktadır. Örnek hesaplama tablosu ise şu şekilde;

  • 000 TL krediyi 48 ay vade ile kullanmak isteyenlere aylık %1,45 faiz oranı üzerinden 1,236 TL taksit ödemesi yapılıyor. Toplamda ise çekilen kredi 59.328 TL olarak ödemesi gerçekleştiriliyor.

Bu yapılan hesap örnek bir hesap olduğundan kesin bilgi için şubelere gidilmesi gerekiyor. Diğer yandan kredi tahsis ücreti ve sigorta ile diğer vergiler toplamı da krediye başvuran kişiye göre belirleniyor.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Şekerbank taşıt kredisine başvurmak için başvuru yapacak kişi tarafından doldurulmuş bir başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, taşıt kredisine başvuran kişinin gelir belgesi, ücretli olarak bir iş yerinde çalışanlar için son 2 ayı yansıtan düzenlenmiş bir maaş bordrosu, yada maaş yazısı veya firma yetkili imza sirküleri, veya gelir belgesi gerekmektedir.

Serbest olarak çalışanlar için ise Şekerbank taşıt kredisi için gerekli olanlar ; vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, oda sicil kaydı belgesi, imza sirküleri veya faaliyet belgesi gerekmektedir. Aynı zamanda Şekerbank’ın taşıt kredisinden yararlanmak için on olarak 0 kilometre araçları kapsayan proforma fatura ve ikinci el araçlar için satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi yeterli olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin