Kapalı

Havale Nasıl Yapılır? Saatleri ve Ücreti Nedir?

Banka Havale saati var mıdır? Havale nasıl yapılır? Havale ücreti ne kadardır?

Gibi sorularınıza cevap vermeye çalışalım

Havale genelde aynı banka ile olduğundan öğrenci velileri asker yakınları tarafından kullanılmaktadır. Havale işlemlerinin anında olması yani para aktarmanın zamanı olmadığından aynı banka hesapları arasından en kolay ve pratik para transferi sağlamaktadır. Bu yüzden kullanım lanı oldukça geniştir.

Günümüzde Teknolojinin gelişmesi ve Bankaların sunmuş olduğu İnternet Bankacılığı ve artık herkeste bulunan Akıllı telefonlar sayesinde kullanımı artan Mobil internet Bankacığı sayesinde para transferleri oldukça kolay olmaktadır.

İnternet Bankacılığı kullanırken sık kullanılanlara eklenmesi halinde 1 dakikadan daha az sürelerde istediğiniz hesaba anında havalenizi yaparsınız en büyük özelliği havale yapılması ile birlikte anında gönderilen hesaba yansır istediğiniz kişiye anında parasını iletmiş olursunuz.

Havale Nasıl Yapılır Saatleri ve Ücreti Nedir?

Havale aynı banka banka içerisinde yani aynı bankada bulunan bir başka şubesindeki hesaba para aktarmadır hatta kendi hesaplarımız arası da havale yapmak mümkündür aynı bankada bulunan ve bir başka şubesinde olan hesaba para aktarabilirsiniz.

Havale aynı banka olduğu için genelde bankalar ücret talep etmezler özellikle büyük bankalar havale ücreti almazlar Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, İş Bankası Finasbank Enpara  havale ücreti almamaktadırlar garanti Bankası ise sadece iGaranti kullanıcılarından Havale ve EFT ücreti almamaktadırlar.

Özellikle özel bankalar maalesef havale ücreti almaktadırlar eğer sürekli çalışmıyorsanız Akbank,Denizbank, Odeabank gibi bankalar 3,5 TL gibi bir ücreti almaktadırlar bir çok banka o ücreti EFT için dahi almıyorken ancak müşterisi iseniz sürekli işlem yapıyorsanız bankanızdan havale ücreti muafiyet talebinde bulunabilirsiniz muhtemelen sizden faturalarınız için birkaç otomatik ödeme talimatı isteyeceklerdir.

Havale saatlerine gelince; Havale saati yoktur istediğiniz zaman dilediğiniz vakitte yapabilirsiniz ister gece, ister hafta sonu, isterseniz resmi tatil veya bayram sabahı olsun fark etmez havalenizi bir çok bankadan ücretsiz yapabilirsiniz

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top