Ana sayfa Banka Haber Hangi Bankalar Bayanlara Hayvan Kredisi Veriyor?

Hangi Bankalar Bayanlara Hayvan Kredisi Veriyor?

0
Hangi Bankalar Bayanlara Hayvan Kredisi Veriyor?
Bayanlara hayvan kredisi veren bankalar hangileridir

Kadınların hayvancılık alanında girişimcilik yapabilmesi adına banka kurumlarının ve devlet kurumlarının birlikte çalışarak geliştirmiş oldukları hayvancılık kredileri kapsamında arıcılık, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, ipek böceği yetiştiriciliği, keçi, koyun, düve, inek, manda, sığır, buzağı ya da malak yetiştiriciliği gibi birçok alan üzerinden kredi başvurusunda bulunmak mümkündür.Kadınların da kırsal alanlarda kendileri üzerinden çekebilecekleri ve girişimcilik yapabilecekleri bu krediler sayesinde ülkenin tarımsal gelişimi desteklenmektedir. Banka kuruluşlarının bu anlamda kadınlar adına yapmış oldukları destek devlet desteği ile birlikte verilmektedir. Hangi bankalar bayanlara hayvan kredisi veriyor sorusuna istinaden bir çok banka kuruluşu sayılabilir.

Kadınlara Hayvan Kredisi Veren Bankalar

18 yaşını doldurmuş olan bütün T.C. vatandaşı kadınlara buzağı, keçi, koyun, inek, manda, mala, bıldırcın, kaz, arı, ördek, tavuk gibi hayvanların yetiştiriciliğini yapabilmeleri açısından hayvan kredisi verilmektedir. Hangi bankalar bayanlara hayvan kredisi veriyor sorusuna cevaben başta Ziraat Bankası olmak üzere Şekerbank, Denizbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, INGBank ve TEB bu krediyi veren banka kurumları arasında yer alır. TKDK ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da desteklenen bu kredilerin belirli alım koşulları bulunmaktadır.

Kadınlara Özel Hayvan Kredisi Kullanımı

Bankalar ve Türkiye’nin belirli kurumları tarafından verilen kadınlara özel hayvan kredisinin 2 yıl ya da 5 yıl süreli olarak geri ödemesiz bir şekilde alınması mümkündür. %4 oranında faiz ile birlikte verilen bu kredi seçeneği 1 yıl geri ödemesiz olarak esnek ödeme koşulları üzerinden vatandaşa sunulmaktadır. Hayvancılık yapımının haricinde işletme kurmak isteyen kadınlar için 50.000 TL hibe kredisi, 100.000 TL değerinde de faizsiz kredi desteği yine bankalar ve devlet kurumları tarafından verilmektedir. Hangi bankalar bayanlara hayvan kredisi veriyor sorusuna cevaben verilmiş olan listedeki banka kurumları üzerinden kadınların hayvancılık kredisine başvurmaları mümkündür.

Kadınlara Devlet Destekli Hayvan Kredisi

TKDK devlet kurumu tarafından IPARD projesi kapsamında yer alarak verilmekte olan hibe destek kredisi sayesinde %50 oran ile birlikte fayda sağlamak mümkün olmaktadır. Kadınların tarımda söz hakkı olabilmesi adına destek amaçlı çıkartılmış olan bu devlet destekli hibe kredisi 2014 yılında başlatılmış ve 2020 yılına kadar geçerliliği olan bir kredi türüdür. Devletin çeşitli kurumları üzerinden yapılacak olan başvurular ile birlikte alım yapabilmek mümkün olurken devlet destekli bankalardan da gerekli olan kredi koşullarının sağlanması durumunda kredi alabilmek mümkün olur.

İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi Verenler konulu yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz: https://www.bankatik.net/is-kurmak-isteyen-bayanlara-kredi-verenler.html

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin