Ana sayfa Banka Haber Hangi Bankalar 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Hangi Bankalar 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

0
Hangi Bankalar 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?
48 ay vadeli kredi

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankaların hangileri olduklarına buradan bakarak öğrenebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayede uygun faiz oranları ve uzun vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bundan 6 ay öncesine kadar ihtiyaç kredilerinde en fazla vade seçeneği 36 ay olarak sınırlandırılmıştı ancak son yapılan düzenlemelerden sonra, artık vade süreleri 48 aya kadar çıkarıldı.

Hangi Bankalar 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi, acil durumlarda kullanılabilen ve 48 aylık vadesiyle bütçeyi sarsmadan küçük miktarlarda geri ödeme kolaylığı sunan kurtarıcı bir kredi türüdür. Farklı bankaların farklı faiz oranlarıyla kullandırdığı 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için kimliğinizle başvuru yapabilirsiniz. Kefil ve teminat istenmeksizin kullandırılan 48 ay vadeli ihtiyaç kredileri için bankalar gerek görürlerse ek belgeler de isteyebilmektedirler.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilecek kişiler; özel teşebbüste maaşlı çalışan ya da devlet memurları, şahıs firması sahipleri, düzenli kira gelirine sahip kişiler, firma ortağı olanlar, emekliler ve çiftçilerdir. Bankalar, öğrenciler ya da gelirini ispat edemeyen kişilere kefilsiz ve teminatsız kredi vermemektedirler.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Garanti Bankası, ING Bank, Akbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Halkbank, Vakıfbank, Burgan Bank, Odeabank, Anadolubank, ABank’tır. Bankaların 10.000 liralık bir ihtiyaç kredisi için aldıkları masraf en çok 50 liradır. Dosya masrafı almayan bankalar da vardır.

Vadesi uzun krediler

Kredide vade süresi ne kadar uzun olursa ödeyeceğiniz toplam tutar da aynı oranda artacağının altını çizelim. Örnek vermek gerekiyorsa bankalardan ihtiyaç kredisi çekerken vade süresi 1 yıl için 12 ay ise ödeyeceğiniz tutar faiz dahilinde 3500 lira ise, vade süresini 48 ay yaptığınızda en az 10 bin lira faiz ödemek zorunda kalacaksınız.  Tabi bu rakamlar emsal verilmiş olup tüm hesaplamaları kredi başvurusunda sizlere bankalar tarafından sunulacaktır. 48 ay vadeli ihtiyaç kredileri içinde en düşük faiz ING Bank’a aittir. Ardından Ziraat Bankası gelmektedir. Türkiye İş Bankası, maaşını İş Bankasından alan çalışanlar için Maaşım İş Bankasında Kredisi sunmaktadır ve kredinin faiz oranı Ziraat Bankası’ndan biraz yüksektir. Ardından gelen QNB Finansbank, Halkbank ve Vakıfbank’ın uyguladığı faiz oranları Türkiye İş Bankası’ndan biraz daha yüksek ve birbirine çok yakındır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin