Kapalı

Halkbank’tan Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa Kredisi

Ülke birliği ve güvenliği için canlarını hiçe sayarak güvenlik vazifesi üstlenen şehitlerin yakınlarına ve gazilerimize özel Halkbank Vefa Kredisi hazırlandı. Krediyi kullanmak için tek şart şehit yakını yada gazi belgesine sahip olmak yetiyor.

Kimler Kullanabilir?

Bu krediden faydalanmak isteyenler banka tarafından belirlenen şartlara uyumlu olması gerekir. Kredi kullanabilecek kişileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Şehadet belgesi olan 1. Derece akraba olan şehit yakınları,
 • Muharip gazi belgesi olanlar,
 • Malul gazi belgesi olanlar,

Bu 3 gruba giren kişiler özel faiz oranları ve avantajları olan şehit yakınları ve gazi kredisi alabilecekler.

Alınabilecek Kredi Türleri, Faiz Oranları ve Vade Sayısı

Halkbank’tan alınacak Vefa Kredileri kapsamına şunlar giriyor;

 • İhtiyaç Kredisi,
 • Konut Kredisi,
 • Taşıt Kredisi,

Bu 3 krediyi alırken ayrıca kredi tahsis ücreti alınmayarak daha fazla avantaj sağlanıyor. Kredi detayları ise şöyle;

 • İhtiyaç kredisi kullanılırken 50 bin TL’ye kadar kredi limiti veriliyor. Bu limit için belirlenen faiz oranı ise %1.07 olarak açıklandı. Ayrıca 48 aya varan vade oranı sunuyor. Bu verilere göre çekilecek 50 bin TL kredi için aylık taksit tutarı 1.401,90 TL olarak belirleniyor.
 • Halkbank konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için 2 farklı seçenek sunuluyor. Bu seçeneklerin her ikisi de 100 bin TL’ye kadar kullanım imkanı veriyor. İlk seçenekte 100 bin TL için %0,80 faiz oranı ve 36 ay vade şartları bulunuyor. Bu seçenekte aylık 3.207,97 TL taksit ödemesi yapılması gerekiyor. İkinci seçenekte ise yine 100 bin TL kredi için %0,89 faiz oranı ile 120 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Bu kredini aylık taksit tutarı ise 1.359,45 TL’dir.

Halkbank Vefa Konut Kredisinin Avantajları

Şehit yakınları ve gazilerin Halkbank’tan çekecekleri Vefa Kredisi kapsamında olan konut kredisi şu avantajları sunuyor;

 • Kredi tahsis ücreti kesilmiyor.
 • Düşük faiz oranı ile 120 aya varan vade seçenekleri sunuluyor.
 • 100 bin TL için 650 TL ekspertiz ücreti ile 155,76 TL ipotek tahsis ücreti alınıyor.

Bu kredilerden faydalanmak için herhangi bir şubeden Halkbank Vefa Kredisi başvurusu yapılabilir. Ancak başvuru sırasında şehit yakını olduğuna dair belge yada gazi olduğuna dair belgenin yanında getirilmesi gerekiyor. Geri kalan tüm belgeler klasik bir kredi başvurusunda gerekli olan belgeler ile aynıdır. Ayrıca şehit yakınları sadece anne, baba, eş ve çocuklar için geçerli olup diğer 1. Derece akrabaların dışındaki kimselerin bu kredi imkanlarından faydalanamayacağı bilinmesi gerekir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top