Kapalı

Halkbank Tıp Kredisi (Sağlık Çalışanlarına Konut ve İhtiyaç)

Çeşitli meslek grupları çalışanlarına özel kampanyalar sunarak kredi kullandırmak isteyen bankalara, Halkbank’ın Tıp kredisi de eklenmiştir. Halkbank Tıp kredisinin özellikleri, uygulanan faiz oranları, vade süreleri, kimlerin bu krediden yararlanabileceği gibi detaylı bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Halkbank, 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle sağlık çalışanları için düzenlediği Tıp kredisi, ihtiyaç ve konut kredisinden oluşmaktadır. Araç kredilerinin bu pakete dâhil olmadığını hemen belirtelim. Tıp kredisinde, kampanya kapsamında konut kredisi yüzde 0,99, ihtiyaç kredisi yüzde 1,12’den başlayan aylık faiz oranıyla kullandırılmaktadır. Ayrıca 5.000 TL üzeri kredilerde ise Konut Asistans hizmetlerinden, kredi bitimine kadar ücretsiz faydalanma imkânı vermiştir.

Konut Asistans hizmetleri nelerdir diye sorarsanız da, bu hizmetler içerisinde evinizin anahtarının kaybolması durumunda çilingir hizmeti, elektrik tesisat hizmeti, sıhhi tesisat hizmetlerinden oluşan pakettir. Tıp kredi paketinde göze çarpan bir diğer husus ise ister bireysel kredilerde dosya masrafının sabit olması ve dosya masrafı olarak 112 TL tahsil edilmesidir. Tıp kredi paketinde konut kredisinden faydalanmak isteyen sağlık çalışanları 1-36 ay vadelerde 0.99, 37-60 ay arası vadelerde 1.02, 61-120 aya kadar vade sürelerinde ise 1.06 faiz oranı belirlenmiştir.

Konut kredilerinde uygulanan faiz oranları, diğer bankaların uyguladığı konut kredi faiz oranlarına göre oldukça cazip olduğunu belirtmek isteriz. Tüketici kredilerinde ise; %1,12’den başlayan faiz oranlarıyla 60 ay varan vadelerde 50 Bin TL’ye kadar kredi kullandırılabiliyor. Bireysel kredilerde 60 ay vade imkânında olduğunu belirtelim. Dilerseniz masrafsız bireysel Tıp kredi paketinden de yararlanabilirsiniz.

Masrafsız kredilerde uygulanan faiz oranı ise 1.42 olduğunu belirtelim. Gelelim Tıp Kredisinden kimler faydalanabiliyor. Doktor, hemşire, sağlık memurları, veteriner hekimler, diş hekimi, eczacılar bu krediden faydalanabilmektedir. Bu krediden başvurmak isteyen sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanlığı kurum ve kuruluşlarında çalıştığına dair kimlik belgeleri istenilmektedir. 14 Martta başlayan Tıp Kredi kampanyası 7 Nisan Dünya Sağlık Günü münasebetiyle 13 Nisan 2016 tarihine kadar uzatılmıştır.

Kampanyadan yararlanmak isteyen sağlık çalışanlarından maaş belgesi talep edilmektedir. Yine kredi riski düşük olan sağlık çalışanlarından kefil ve teminat istendiğini de hatırlatmak isteriz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top