Kapalı

Halkbank Personel Alımı 2016 (KPSS Şartı Yok)

Halkbank yaptığı duyuruda 565 personel alımı yapılacağı hususunda duyuruya çıkmıştır. Bankanın Türkiye genelinde yapacağı 565 personel alımı için ilan yayınladı. Halkbank tarafından Türkiye genelinde istihdam edilmek üzere 475 Uzman Yardımcısı ile 40 İç Kontrolör Yardımcısı, İstanbul ilinde istihdam edilmek üzere 25 Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı ve 25 Müfettiş Yardımcısı alımı için sınav duyurusuna çıkmıştır.

Halkbank’ın personel alımına ilişkin başvurular 19 Eylül 2016 tarihinde başlayıp 10 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Başvurular bankanın resmi internet sitesinden online olarak yapılacaktır. Başvuru için adayların belirtilen süre içerisinde 70 TL sınav ücreti bankaya yatırmaları gerekiyor. Sınav ücreti ise sadece Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden yatırılması mümkün.

Halkbank personel alımına başvuru yapabilmek için genel şarlara bakacak olursak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, sabıka kaydı bulunmamak, 1 Ocak 1986 ve sonrasında doğmuş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak gerekiyor. Kadro pozisyonlarına göre en az 4 yıllık üniversitelerin istenilen bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler. Başvuruları kabul edilen adaylar sınav giriş belgelerini 25 Ekim-5 Kasım2016 tarihleri arasında internet üzerinden alacaklardır. Yine  Alımlarda KPSS puan şartı olmayacaktır.

Halkbank personel alım sınavı 5 Kasım 2016 Cumartesi günü İstanbul-Anadolu, İstanbul-Avrupa, Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Antalya, Gaziantep, Erzurum, Trabzon, Samsun ve Kayseri olmak üzere 12 farklı merkezde yapılacak. Halkbank tarafından alınacak Müfettiş Yardımcısı, İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı ve Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı posizyonlarına alım yapılacaktır.

Yine banka tarafından alınacak personel sayıları da ilan edilmiştir buna göre  565 personel alınacak olur pozisyon dağılımı ise Halk Bankası Müfettiş Yardımcısı (25 kişi), İç Kontrolör Yardımcısı (40 kişi), Uzman Yardımcısı (475 kişi) ve Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı (25 kişi) olmak üzere toplamda 565 personel alacak. Sınava katılmak için ödenecek ücret ise 70 TL olarak belirlenmiştir. Sınav başvuruları, 19 Eylül 2016 – 10 Ekim 2016 tarihleri arasında Banka internet sitesi üzerinden online olarak başvurular kabul edilecek.  Sınav tarihide belirlenmiş olup 5 Kasım 2016 Cumartesi günü ilan edilen yerlerde yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvurusu şartları ve esaslar için alttaki dökümanları inceleyiniz.

halkbank-mufettis-yrd-giris-sinav-ilani.pdf

halkbank-ic-kontrolor-yrd-uzman-yrd-giris-sinav-ilani pdf

halkbank-bilgi-teknolojileri-uzman-yrd-giris-sinav-ilani.pdf

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top