Kapalı

Halkbank KREDİmini Nedir?

Kredimini, Halk Bankası tarafından mini ihtiyaçlara mini kredi kampanyası 5.000 TL tutarında 10 ay vade ile sunulan düşük faizli ve 26 TL gibi düşük bir maliyetle sunmuş olduğu ve şubeye gitmek suretiyle alınan bir kredidir.

Küçük ihtiyaçlara küçük maliyetler ile Halkbank’ ın müşterilerine özel olarak sunduğu bu krediden anlaşılacağı üzere kredi başvurularında istenen kredi tutarı ve vadesi ne kadar küçük olursa faiz indirimi o kadar fazla olmaktadır. KREDİmini ise maliyetleri daha aşağı çekmek için 5.000 TL için 26 TL komisyon ve 25 TL sigorta ücreti ile birlikte oldukça düşük bir maliyet ortaya çıkmaktadır.

Şimdi 5.000 TL kullanılması halinde aylık ödenecek taksit 540 TL olmaktadır yine toplam ödenecek tutar 5.400 TL olmakla ile birlikte toplam ödenecek faiz tutarı 400 TL olmaktadır.

Yine Halkbank kredi seçenekleri değerlendirildiğinde uygulamaya yeni başlanan 48 ay vadeli kredi seçeneklerini de değerlendirmeniz mümkün. Banka 50.000 TL ye kadar 48 ay vade ile kredi vermektedir. Faiz oranı 1,29 olmakla birlikte maaş müşterilerine ise 1,25 oranı ile kredi kullandırmaktadır. Sonuç olarak bu faiz oranı 10.000 ve üzeri kredi taleplerinde geçerli faiz oranıdır.

Dilerseniz kredinizi 24 ve 36 ay vade seçenekleri ile de kullanabilirsiniz. Halkbank’ ın aslında en çok hizmet verdiği alan KOBİ kredilerinde olmaktadır 2016  Yılında verilen KOBİ kredilerinin neredeyse %40 ını Halkbank vermiş bulunmaktadır.

Yine Konut Kredisinde de banka öncü konumda olduğunu belirtmek isteriz İlk evini alacak kişilere 120 ay vade ile 0,95 ile konut kredisi vermektedir. Ev alımında her zaman belirttiğimiz üzere vade düştükçe faiz oranının da düştüğünü belirtelim 60 ay vadeli 0,90 olurken 24 ay vadeli konut kredisinde ise 0,80 gibi bir orana kadar düşmektedir. Ancak bu faiz oranları konut kredisi yapılandırma, kredi taşıma gibi durumlarda geçerli değildir. Ancak 2017 yılı başında bu oranlardan yapılandırma olanağının ortaya çıkacağını beklemekteyiz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top