Ana sayfa Banka Haber Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

0
Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Halkbank’ta vadesiz hesabı olanlar için hizmete sokulmuş ve vadesiz hesapta para kalmadığı zaman bankacılık işlerini devam ettirebilmesi için kredili mevduat hesabı hizmetini sunmuştur.

Halkbank vadesiz hesabında parası bitenler, Halkbank tarafından belirlenen limit dâhilinde kredili mevduat hesabı sunulmaktadır. Bu hesap ile vadesiz hesabınızda ki para ile yapılan tüm bankacılık işlemleri kredi mevduat hesabı ile de yapılabilmektedir. Kredili mevduat hesabı ile limitiniz kadar nakit para çekimi yapabilirsiniz. Yine havale, EFT, fatura ödemelerinizi kredili mevduat hesabını kullanarak işlem yapabilirsiniz.

Kredili mevduat hesabınıza ait borçlarınız, vadesiz hesabınıza giren para girişlerinden otomatik olarak kredili mevduat hesap borçları tahsil edilmektedir. Vadesiz hesaba giren para tutarı ile kredili mevduat hesap borcu karşılamadığı zaman yatan ile borç arasında ki fark kredili vadeli hesap kullanma limiti olarak kullanılmaya devam edeceksiniz. Kredili vadeli mevduat hesaplarından kullanılacak paraların faizi günlük olarak hesaplanmaktadır. Kaç gün kullanılmışsa o gün toplamı kadar faiz ödemesi yapılamaktadır.

Halkbank kredili mevduat hesapları için uygulamış olduğu aylık faiz oranı %1.95 oranındadır. Bu oran diğer bankaların ek hesap faizleriyle kıyaslandığında %0,7 oranında daha düşük olduğunu görmekteyiz. Her ne kadar faiz oranı diğer bankalara göre cazip olsa da vadesiz hesaplara tanınan ek para oranları maliyetlidir ve bu yüzden kısa süreli nakit ihtiyaçları için uygun bir kredili mevduat türüdür.

Halkbank kredili mevduat hesabından kullanılan 1.000 TL’lik tutarın %1.97 faiz oranı uygulandığında ödenecek 1 aylık faiz tutarı 24.18 TL olacaktır. Halkbank kredili mevduat hesabına başvurmanın iki yolu bulunmaktadır. İlki şubeler aracığı ile yapılan başvurulardır. Kimlik belge bilgileri, gelir belgesi ve ikametgâh belgesi veya adınıza ait hizmet kurumlarına ait bir fatura örneğini Halkbank şubelerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Diğer bir yöntem ise SMS yoluyla yapılacak başvurudur. Kredili Mevduat Hesabına hemen başvurmak için aralarında boşluk bırakıp “ACIKHESAP, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Limit” yazarak 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin