Ana sayfa Kredi Kartları Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

0
Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kısa bir süre önce çıkartılan ve Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan Ziraat Bankası destekli kredi kartı borcu yapılandırma yasası ile birlikte kredi kartı borcuyla mücadele etmekte olan tüketiciler, önemli bir rahatlama yakalıyor. Özellikle de asgari ödemelerinde dahi sorun yaşamakta olan kredi kartı kullanıcılarının, mevcut borçlarını Ziraat Bankası tarafından sunulan düşük faizli yapılandırma kredisi sayesinde ödeyebiliyor. Bu şekilde çok daha düşük faiz oranları üzerinden çok uzun vadeli ödeme programı ile ekonomik açıdan çok daha uygun bir borç ödemesi yapılabiliyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi kartı borcu yapılandırma desteğinden tüm banka kredi kartları için yararlanılabiliyor. Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri de bu sayede gerçekleştirilebiliyor.

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Halkbank bünyesinde sunulan kredi kartı ürünlerinden birsini ya da birkaçını kullanan ancak ödeme konusunda sorun yaşamakta olan tüketiciler Ziraat Bankası tarafından sunulan düşük faizli yapılandırma kredi desteğinden yararlanabiliyor. Bu çerçevede de Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yapmak isteyen kredi kartı kullanıcılarının Ziraat Bankası’na başvuru gerçekleştirmeleri gerekiyor. Ziraat Bankası’na yapılan kredi kartı yapılandırma başvurularında tüketicilerin durumu değerlendirmelerden geçirilerek, banka şartlarına uygun olması durumunda onay veriliyor. Bu onay aşamasından sonra Halkbank ile Ziraat Bankası tarafından iletişim kurularak, kredi kartı borç bilgileri öğreniliyor ve onaylanan başvurularda kredi kartı borcu ödemesi otomatik olarak bu kredi ile gerçekleştiriliyor. Kredi kartı ödemesinin yapılmasından sonra Halkbank kredi kartının iptal edildiğinin unutulmaması, tüketiciler açısından çok büyük bir önem taşıyor.

Halkbank kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları ve Vade Sayısı

Ziraat Bankası’ndan onay verilmesi ile birlikte yapılabilen Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerinde düşük faiz oranları uygulanıyor. 60 aya kadar varan farklı vade seçenekleri sunulan Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırma hakkında %1.10 ve %1.20 faiz oranları uygulanıyor. Bu şekilde çok yüksek kredi kart limitlerinde dahi tüketicilerin borçları düşük faiz oranlarından hesaplanarak, ödeniyor. Bu ödeme ile de tüketiciler Ziraat Bankası’ na çok daha uygun miktarlarda kredi ödemesi yaparak, daha rahat bir şekilde borcundan kurtulabiliyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin