Ana sayfa Esnaf ve KOBİ kredileri Halkbank KOBİ Kredileri

Halkbank KOBİ Kredileri

1
Halkbank KOBİ Kredileri

Kobi kredileri denilince akla gelen ilk banka şüphesiz Halk Bankası’dır. Halk Bankası, geniş bir KOBİ kredi yelpazezi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu yazımızda Halk Bankasının KOBİ kredilerinden bahsedeceğiz.

İhracatçı KOBİ Destek Paketi ile imalattan pazarlamaya ihracat faaliyetlerinizin her aşamasında kredi desteği vermektedir. Bu kredi paketinde, Döviz Kredisi, TL ihracat Kredisi, Teminat Mektupları, Kalite Belgesi Kredisi isimleri altında, KOBİL’lere kredi mikanı sunmaktadır. Yine ihracaat faaliyetlerini geliştirmek isteyen KOBİ işletmelerine Eximbank Kredisi ve İhracat Akreditifi ve İhracat Akreditif İskontosu Kredisi hizmeti verilmektedir.

KOBİ işletmecilerinin yeni ticaret ve Pazar alanı oluşturmaları için de Yurt İçi ve Yurt Dışı Fuar Katılım Kredi hizmetini de KOBİ işletmelerinin hizmetine sunmuştur. Piyasada rekabet oluşturmak isteyen veya piyasada tek olmak isteyen KOBİ işletmeleri için de Teknoloji, ARGE, İnovasyon ve Pazarlama Yatırımlarına Özel Krediler ve Makine-ekipman ve AR-GE amaçlı cihazların alımlarınızda Yatırım Kredisi hizmetini uygulamaktadır. Bu krediler sayesinde, KOBİ’lerin İşçilik, enerji, proje, ARGE giderleri, telif hakkı, endüstriyel tasarım tescili, patent veya marka almak, ambalaj ve reklam harcamalarınızda ise İşletme Kredisi kullanmasını hedeflemektedir.

Yine Halk Bankası’nın dikkat çeken diğer bir KOBİ kredisi ise döviz riskini göze alamayan KOBİ işletmeleri için sunduğu Forward ve Opsiyon Kredisidir.Bu kredi,Döviz fiyatlarında oluşan dalgalanmalardan dolayı, faaliyet giderleri, nakit akışları ve fiyatlama stratejileri sebebiyle oluşması muhtemel zararlardan koruyan kredidir. İmalat Destek Kredileri ise kobilerin   imalat ve tarıma dayalı sanayi işletmeleriniz için kullandığınız kredilerde %5 BSMV istisnası uygulanmaktadır.

Teknoloji Arge ve İnavasyon Kredileri ise Avrupa’daki benzer işletmelerle rekabet edebilmesi ve  uluslararası düzeyde rekabet sağlaması amacıyla hazırlanmıştır. Turizmci KOBİ’leri de unutmayan Halk Bankası, KOBİ Turizm Sezonu Destek Kredisi ile turizm faaliyetiyle iştigal eden KOBİ’lerimizin nakit akışına uygun kredi kullanmalarına imkan sağlamak amacıyla tasarlanmış, sezon ödemeli bir kredi türüdür.

Halk Bankası ayrıca, Medikal Destek Paketi, Tarım Destek Paketi, Araç Destek Paketi, Ulaştırma Destek Paketi, Sanayi Destek Paketleri adı altında hemen hemen tüm KOBİ işletmelerine desteğini sürdürmeye devam etmektedir. Halk Bankasının internet bankacılık sitesi olan Halkbank.com.tr KOBİ destek kredileri hakkında geniş bilgiler bulabilir, krediler için aranan şartlar, istenilen evraklar, ödeme şartları ve ödeme planları sayesinde bilgi sahibi olmuş olursunuz.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin