Kapalı

Halkbank Esnaf Kredileri

Halkankası’nın KOBİ destek paket destekleri dışında esnaflara sunmuş olduğu kredi türleri de bir hayli fazladır. Esnaf Kefalet Odalarıyla olan anlaşmaları sayesinde, Esnaf Kefalet Odalarına bağlı esnaflara, piyasada ki oranlarından daha aşağı kredi faiz uygulayan Halkbankası, kendi bünyesinde de oluşturmuş olduğu esnaf kredileri ile esnafa hizmet etmeye devam etmektedir.

Esnaf ve Sanatkâra Destek Böyle Olur sloganıyla yola çıkan Halkbank, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi ( ESKKK ) kredisi ile esnaflara %4’ten başlayan faiz oranları ve 60 aya kadar kredi imkânı sunmaktadır. Dileyen esnaf bu kredileri 3 aylık ve 6 aylık periyotlarla da ödeyebilmektedir. Halkankası’nın sunmuş olduğu diğer bir esnaf kredisi ise Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olmaksızın Kredi (ESKKK Kefaleti Olmaksızın Kredi ) ile de hazine desteğiyle sunulan son derece cazip oranlı kredilerle de esnafların ihtiyaçları karşılanmaktadır.

150.000 TL ‘ye kadar kredi imkânı veren bu kredide, 60 ay vade süresi tanınmakta ve ödemeler isteğe göre3 ve6 aylık periyotlar halinde ödenebilmektedir. Halkankası’nın göze çarpan en önemli esnaf kredisi ise Sıfır Faizli Esnaf Kredisidir. Fakat bu sıfırlı faizli krediden faydalanabilmek için kültürel bir değeri olan ancak kaybolmaya yüz tutmuş olan çinicilik, yorgancılık, bastonculuk, bakır işletmeciliği, Keçecilik, lüle taş işçiliği gibi mesleklerle faaliyet gösteren ve Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi olan esnaflara sıfır faiz ile kredi imkânı vermektedir.

Yine en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlara da sıfır faizli esnaf kredileri hizmeti verilmektedir. Makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kredi talep eden esnaf ve sanatkârlara da 30.000 TL’ye kadar sıfır faizli krediler verilmektedir. KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren ve KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbankası’na sunulması halinde 100.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullandırılmaktadır.

Son olarak Halkankası’nın Halk Esnaf Destek Paketinden bahsedeceğiz. Bu paket içeriğinde Ticari Taşıt Kredisi, Plaka/ Hat Kredisi, Ticari Kullanım Amaçlı Gayrimenkul Alım Kredisi, POS’tan İşletme Kredisi bulunmaktadır. Bu kredilerde limiti maksimum 150.000 TL olup, maksimum vade süresi 36 aydır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top