Kapalı

Halkb Hissesi Ne Olur 2017

halkbank hisse analizi

Halkb – Halk bankası, hissesi ne olur köşemizde 2017 mart itibari ile beklentilerin oldukça kötü sonuçlara maruz bırakılması nedeni ile düşüşe meğilli olduğu görülmektedir. Halk bankası, borsa da bist 100 olarak HALKB kodu ile işlem görmektedir. 29 Mart 2017 itibari ile hisse %14.26 lık bir düşüş ise 10,34 TL den satışta. Bu kadar kötü düşüsün tek nedeni ; banka tarafından yapılan KAP açıklaması ile bildirildi:

Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Hakan Atilla 28 Mart 2017’de görev için bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde gözaltına alınmış, ilk duruşması yapıldıktan sonra İddianame hazırlanmak üzere savcılığa süre verilmiştir.
Konuyla ilgili olarak Bankamızca ve Devletimizin ilgili birimlerince gerekli çalışmalar başlatılmış olup, bilgi temin edildiğinde en kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bu itibarla, Bankamızın ve yetkili makamların verdiği bilgiler dışındaki spekülatif haber ve yorumlara itibar edilmemesini kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Halk bankası hissesi teknik analizi mart 2017

halkbank hisse analizi 300x194 - Halkb Hissesi Ne Olur 2017
halkbank hisse analizi

Görüntülere göre hisse oldukça kötü çizgi sunuyor. Nedeni 15 TL ler de iken bir den ABD’de yakalanan Rıza Sarraf, sonrasında hızla düşüş göstermiştir. Ancak halk bankası ile Rıza Sarraf bağlantılarının hisseye olumsuz yansıması düşündürücü. Bildiğiniz gibi Rıza Sarraf halen ABD’de tutuklu yargılanıyor.

Bu haberin ardından o günden itibaren halk bankası toparlanma sinyali verse de, dünkü gelen haber sonrasında hissenin önünü şuan için kapatılmış gibi. Zira ABD’den bu kez de Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tutuklandı haberi geldi. Yani hisse toparlansa dahi bu haberin ardından kısa vadede sıçraması oldukça sürpriz olacaktır.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top