Kapalı

Halk Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Eline geçen paranın bir kısmını kenara atmak isteyen bireyler için, Halk Bankası yatırım hesabının avantajları fazladır. Her hangi bir kesinti uygulanmadan banka tarafından değerlendirilen para, vadesi oranında belirli bir miktar para biriktirme olanağı verir. Son birkaç yılda kredi çeken bireylerin sıkça tercih ettiği Halk bankası, deneyimli yatırım uzmanları aracılığı ile paranızın durduğu yerde değer kazanmasını sağlar. Birikim yapmak isteyen bireylerin, yatırım hesabının yanında yatırım fonlarından edinme olanağı da mevcuttur. Bu fonlar vade sonunda garantili şekilde kazanmanızı sağlar.

Halkbank yatırım fonları iki seçeneklidir. Risk almak isteyenler için ayrı fonlar, risksiz olarak kazanmak isteyenler için ayrı fonlar bulunur. Fon faizleri ise risk durumu ile orantılı olarak belirlenmiştir. Halkbank yatırım hesabı açtırmak veya yatırım fonlarından almak için, ülkenin her bölgesinde mevcut olan Halkbank şubelerine uğramak yeterlidir.

Halkbank yatırım fonları, belirli vadeler ile verilir. Kısa vadeli yatırım fonları veya orta vadeli yatırım fonlarından alarak, birkaç ayda yüksek miktarda getiri elde etmek mümkündür. Tamamı, anında paraya çevrilebilme özelliğine sahip olan yatırım fonları, internet ortamından da takip edilebilir. Para ihtiyacı doğduğu anda Halkbank şubelerinde anında paraya çevrilebilir.

Ayrıca Halkbank tarafından müşteriye sunulan diğer olanak ise Yatırım fonlu mevduat hesabıdır. Yatırım hesabına aktarılan paraların, daha yüksek bir getiri için deneyimli bankacılar tarafından kullanılması ve vade sürecinde beklenenden çok daha fazla değerlenmesidir. Yalnızca bireysel müşteriler için kullanılan bu fon için alt limit, 5 000 TL olarak belirlenmiştir. İsteyen müşteriler 1 aylık, isteyen müşteriler 1 yıllık vade ile yatırım fonlu mevduat hesabı açılabilir. Hesaba yatırılan paranın belirli bir kısmı, banka tarafından kullanılır. Getirisi ise yatırılan paranın miktarına göre değişiklik gösterir. Fonların satışında ilk olarak vadeli mevduat hesabının kapatılması daha sonra fonların satışa sunulması gerekir. Hesap kapatılmadan fonları elden çıkartmak mümkün değildir.

Yatırım hesabı açtırmak veya yatırım fonu almak için, Halkbank internet bankacılığından faydalanmak mümkündür. İnternet ortamını çok sık kullanmayan müşterilerin ise Halkbank şubelerine uğraması gerekir. Deneyimli banka çalışanları yatırım hesabı açmanız için bilgilendirme yapacaktır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top