Kapalı

Halk Bankası Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırma

27 Eylül 2016 tarihi itibarı ile banka borçlarının yapılandırılmasına ilişkin çıkan yönetmelik uyarınca Halk Bankasından kredi kullanan yada kredi kartı olan tüketiciler düzenli ödenen veya gecikmeye düşmüş kredilerini yapılandırmaya tabi tutabilecekler, yine kredili mevduat hesaplarını da yeniden taksitlendirme yapabileceklerdir.

Öncelikle Halkbank kredi yapılandırma konusu izah ile başlayalım. Bankadan kullanılan kredilerin yapılandırılması konusunda banka tarafından yürütülen çalışma tamamlanmıştır. 17/10/2016 tarihi ile birlikte uygulanmaya başlayacak olan yapılandırma faiz oranları ise yine bankaca belirlenmiştir. Kredi borcu ister düzenli ödensin isterse aksamış olsun 48 aya kadar yapılandırma faizi 1,28 ile yapılandırma yapılırken 49-72 ay vadeli ise 1,35 faiz oranı ile kredinizi taksitlendirmeniz mümkün olacaktır.

Yine burada kredinizin yapılandırmaya konu olması için yasal takibe düşmemiş olması gerekiyor eğer krediniz halen banda ise bir avukata devredilmediyse bankaya giderek kredinizi 72 aya kadar yapılandırmak mümkündür. Yani 2-3 kredi taksitini aksamış hatta bazen 3 taksit aksamış olsa da bankalar avukata hemen devretmezler. Eklemek gerekir ki bu 72 ay yapılandırma 27 Eylül 2016 tarihinde çekilen kredileri kapsamaktadır. bu tarihten sonra çekilen krediler en fazla 48 aya kadar yapılandırma konusu olabilecek.

Halkbank Kredi kartı yapılandırma işlemi ise yine bankanın belirlediği faiz oranları ile birlikte yapılandırmak isteyen tüketiciler borç yükü artmış, taksitli alışverişlerden şişmiş kart bakiyesi, sürekli asgari tutarı ödenen, ayrıca düzenli ödenen kart dahi olsa yapılandırma olanağı sağlanmaktadır. Paraf kart yapılandırma da aynı kapsamdadır. Halkbank kart yapılandırma faiz oranı ise 1,75 faiz oranı ile yapılmaktadır.

Kart borçları konusunda bir kaç hatırlatma yapalım, yapılandırma faizleri kart için biraz yüksek çıkmaktadır hemen hemen tüm bankalar kredi kartı oranlarını yüksek tutmuşlardır. Bu yüzden imkanınız var ise bankanızdan veya başka bankadan 48 ay vadeli tüketici kredi çekerek kart borcunu ödemelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca yapılandırmaya tabi olan kredi kartı banka tarafından kapatılma durumu da oluşabilir.

Son olarak bankanın kredi mevduat hesaplarını kullanan ve ödemesi aksamış veya sürekli eksi bakiye de kalan ek hesaplar içinde yapılandırma olanağını Halkbank vermektedir.

Özetle, Halk Bankası kredileri 1,28-1,35 faiz oranı ile yapılandırıyor, Kredi kartlarını ise 1,75 faiz oranı ile yapılandırmaya tabi tutmaktadır ancak kartınız kullanıma kapatılır büyük ihtimal. İcrada yada avukata devredilen ve hukuk büroları tarafından takip edilen krediler şimdilik kapsam dışı. Ancak yakın zamanda avukatta olan kredi borçları için bir çözüm gelecektir. .. Varlık yönetimi mi? onlar biraz daha sıkıntılı ama o kredileri çok ucuza kapattıkları için varlık şirketi ile ciddi pazarlık yapın hem vade hem faiz için emin olun size bankadan daha makul teklif sunabilirler.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorumlar

 1. Arkadaslar halkbankasina gittim oncelikle yapiliyormus artik bunu ogrendim ancak hicbir sekilde gecikme olmicakmis gecikmesi olanlari yapmiyolar. Gecikme yoksada dilekce alip merkeze gonderiyolarmis ondan sonra yapiliyormus. Bana soylenilen bu bunun disinda bilgisi olan varsa iletirse sevinirim…

  1. Biri gecikme varsa yapılandırılır diyor diğeri gecikme yoksa yapılandırılır diyor. Yıldırdılar valla…Bu düzenlemeyi çıkaran eliyle milleti bunların kucağına bıraktı.

 2. Admin acil yardm edebilir misin 45000 tl borcu 72 ay 1,35 faiz oranıyla halkbanktaki bayan 1060 tl takaitle diyor bn hesaplıoyorum 981 cıkıo ekstra 5 bin küsr faiz bi yanlslk yok mu

  1. Siz fizi düz olarak hesaplarsanız, webten tutmaz bankanın maliyeti normal yani faiz öyle işte 72 ay yapılqndırma, yqpılandırırılan paranı %70 ine kadar olur

  1. 1010 tl, muhtemwln faiz ana para ödemesinde banka yeni bir planlama yapmıştır o yüzdendir, sonuçta padişah bankalar fermanda onların,

   1. Kesinlikle bi düzenleme var bana 1,35 1060 tl cıkardı 5 bin tl fazla faiz onun yerine direk 1.50 dese daha doğru olurdu

    1. Müşteri risklerine göre düzenleme yapabilir, sigorta bedeli fazla tutabilir, tahsis ve masraf kalemlerini yüksek tutar ve toplam maliyete ekleyebilir ve size verilen kredi 45 değilde, 47 bin dir belkide siz sadece 45 bin borcu yapılandırdığınız sanıyorsunuzdur

     1. 45000 1.35 faizle 72 ayda 1063 eder faize vergi ve fon alinir internetten hesaplayayabilirsiniz

 3. “Son olarak bankanın kredi mevduat hesaplarını kullanan ve ödemesi aksamış veya sürekli eksi bakiye de kalan ek hesaplar içinde yapılandırma olanağını Halkbank vermektedir.” Bankayı bu konuda bugün aradım. Bana bununla ilgili herhangi bir yapılandırma yapılmadığını ilettiler. Acaba şubeden mi yapıyorlar?

  1. Borçlu olduğunuz şubeyi ziyaret ederseniz daha sağlıklu sonuç alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top