Kapalı

Halk Bankası Kaçta Açılıyor?

Ülkemizde yıllardır faaliyet göstermekte olan Halk Bankası, kamu destekli olmasından dolayı birçok yurttaşımız tarafından tavsiye edilmektedir.1933 yılında ve 2284 Halk Bankası ve Halk Sandıkları kapsamında kurulmuş olan banka, günden güne gücünü arttırarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kuruluş amacı olarak küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayicilere kolay bir şekilde ve piyasadaki en ucuz krediyi vermektir. Bu amacına da sunmuş olduğu faiz oranları ve diğer şartlar ile ulaştıklarından söz edebiliriz. Halk Bankası çalışma saatleri içerisinde, Türkiye genelinde bulunan şubelerden destek alabileceğiniz gibi, banka müşterilerine sunulan internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmeti ile tüm müşterilere açık bir şekilde sunulan ATM hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Günden güne büyümesini sürdüren Halk Bankası, 2001 yılında Emlak Bankası’nı ve 2004 yılında da Pamukbank’ı bünyesine kazandırmış durumdadır. Şuan bankanın bulunduğu konuma baktığımız zaman, Türkiye’de kamu destekli olarak faaliyet gösteren ve en yaygın olan devlet bankasıdır. Şuan şirket kollarına baktığımızda ise, bankanın Türkiye Cumhuriyet tarafından kurulduğunu, yüzde elli birlik hissesinin hala devlet genelinde olduğu, kalan yüzde kırk dokuzluk kısmın ise, halka açık bir şekilde sunulduğu görülmektedir. Sermayesi bakımından ele alındığında ise, dünya genelinde bulunan bankalar genelinde yapılan sıralamaya göre, dünyanın en büyük bankaları arasında 159 sıraya kadar yükselmiştir.

Halk Bankası çalışma saatlerine baktığımız zaman, bankanın haftanın beş günü faaliyet gösterdiğini ve yine haftanın beş gününde de sabah saat 09:00’da faaliyetlerine başladığını görmekteyiz. Mesai başladıktan sonra ilk mola öğle saatlerinde 12:30’dan 13:30’a kadar yapılmaktadır. Banka öğle saatlerinde başlayan faaliyetlerini ise saat 17:00’a kadar sürdürmektedir. Bununla birlikte, resmi tatillerde ve hafta sonlarında, Türkiye genelinde herhangi bir şube ne yazık ki kullanıcılara hizmet vermemektedir.

Türkiye’nin en yaygın bankalarından birisi olan Halkbank, müşterilerine şube dışında da tek bir telefon ile destek sağlamaktadır. Halkbank hizmetleri hakkında bilgi almak, kredi, kredi kartı başvurusu yapmak ya da diğer tüm bankacılık işlemleriniz için 444 0 400 ve 0850 222 0 400 telefon numaralarından kesintisiz bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top