Ana sayfa Hibe krediler Halk Bankası Esnaf Sanatkar ve Hibe Kredileri

Halk Bankası Esnaf Sanatkar ve Hibe Kredileri

0
Halk Bankası Esnaf Sanatkar ve Hibe Kredileri

 Halk Bankası  Hibe, Sıfır Faizli, Geri Ödemesiz, ve Kaybolan Mesleklere Yönelik Destek Kredileri ile Esnaf ve Sanatkarlara Yönelik Tüm Kredileri nasıl alınır konusunda size bir kaç bilgi sunmak istiyoruz

Kamu bankası olmanın da verdiği güç ve güven ile esnaflara yönelik sunulan krediler ve şartlarına ilişkin Halkbank’tan “Esnaf ve Sanatkara Destek Böyle Olur” dedirten, sıfır faizle başlayan (% 0 faizli) ve her türlü ihtiyaca uygun vade imkanı sunan kredi seçenekleri ve kullanım koşulları.

Esnaflara Özel krediler

İşletme sermayesi ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik 150.000 TL’ye kadar finansman Kullanabilirsniz.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti veya Bankamızca Doğrudan Kullandırım yoluyla sunulan kredileri yıllık %4’ten başlayan faiz oranları ile kullanmanız mümkündür. Yine hazine faiz destekli bu kredilerin dışında ayrıca “Halk Esnaf Destek Paketi”nden de yararlanmak mümkündür

Halkbank’ın  Esnaf ve Sanatkarlara yönelik oluşturduğu Krediler Seçeneklerine Bakacak olursak;

ESKKK Kefaleti ile Krediler

İşletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarınız işletmenize özel uygun vade ve ödeme koşulları ile %4’ten başlayan faiz oranı ile Halkbank’tan.

 Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması için İşletme Kredisi:

  • 60 aya kadar vade (aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme periyotlu)
  • Bağlı bulunan ESKKK’nın risk grubuna göre 75.000-TL, 100.000-TL, 150.000-TL limitli

ESKKK Kefaleti olmaksızın Krediler

Halkbank sadece ESKKK Kefaletiyle değil, ESKKK Kefaleti olmaksızın da Hazine desteğiyle sunulan son derece cazip oranlı kredilerle de ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

İşletme Kredileri:

Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarınızı işletmenize özel uygun vade ve ödeme seçenekleriyle karşılayabilmeniz için İşletme krediniz hazır. Bu kredimizden;

  • 60 aya kadar vadeyle (aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödemeli)
  • Gelirlerinizin ve giderlerinizin değerlendirilmesine göre 100.000-TL, 125.000-TL, 150.000TL arasında değişen tutarda yararlanabilirsiniz.

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaf ve Sanatkarlara Kullandırılacak Krediler:

15 Haziran 2012 tarih, 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6322 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 4 üncü maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlara bu Karar kapsamında 01/01/2015 tarihinden itibaren kullandırılacak krediler  ile,

Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kullandırılacak Krediler:

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihi itibariyle en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlara, bu Karar kapsamında 01/01/2015 tarihinden itibaren kullandırılacak krediler için %100 faiz indirim imkanı bulunmaktadır.

Bu desteklerden aynı işletme için başka bir kurum ve kuruluştan hibe desteği alanlar ile son bir yıl içinde ticari faaliyetini veya vergi mükellefiyetini sonlandıranlar faydalanamaz. Bu fıkra çerçevesinde kredi kullanacak girişimci ustaların hibe desteği kullanmadıklarına dair Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) yazı getirmeleri gerekmektedir.

Halk Esnaf Destek kredisi

KOBİ segmentte yer alan mikro işletme, küçük işletme, esnaf ve sanatkar müşterilerimizin işletme sermayesi ve yatırım ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

 istenildiği takdirde ödemesiz dönem seçeneği ile gelirlerine uygun şekilde dönemsel  taksitli, aylık ya da 3 aylık eşit taksitli ödeme imkanı sunulmaktadır.

 Bu ürünümüz, KOBİ-Esnaf Acil Destek Poliçesi‘ni de içermektedir.

  • Kredinin üst limiti 150.000.-TL’dir.
  • Kredinin vadesi ödemesiz dönem dahil azami 36 aydır.
  • Ödemesiz dönem işletmelerin nakit döngülerine uygun olmak kaydıyla azami ilk 6 ay için öngörülebilecektir.
  • Kredi 3 ayda bir dönemsel taksitli, aylık eşit taksitli veya 3 ayda bir eşit taksitli olarak kullandırılır. 3 ayda bir eşit taksitli kredide ödemesiz dönem verilememektedir.

Daha fazla bilgi için Halk Bankası Şubelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, mutlaka size uygun bir destek bulunur. Bol kazançlar..

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin