Ana sayfa Banka Haber Halk Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Halk Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

0
Halk Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Zaman zaman Halkbank müşterileri, bankamatik kartları ya da kredi kartlarının ATM’lerde takılı kaldığından ya da ATM’lerin kartlarını yuttuğu konusunda şikayetlerde bulunmaktadır. Eğer sizler de Halk Bankası ATMsi kartımı yuttu diyorsanız, kesinlikle anlık çözüm bulmalı ve sonraki süreçte meydana gelebilecek kötü durumların önüne geçmelisiniz. Öncelikli olarak, Halkbank ATM’lerinde bu gibi sorun ile karşılaşan kişilerin, neden ATM’lerde kartlarının kaldığı konusuna değinmemizde fayda vardır. ATM’lerin kartları yutması konusunda birçok farklı neden bulunmaktadır. Bu nedenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. ATM üzerinden işlem yapmaya çalıştığınız bankamatik kartınızın ya da kredi kartınızın şifresini 3 kez peş peşe yanlış girerseniz, şüpheli işlem olarak algılanacak ve kartınız ATM tarafından el konulacaktır.
  2. Eğer bankamatik kartınız ya da kredi kartınız üzerinde borç görünüyorsa ve ödeme zamanı da 3 ayı geçmişse, bu durumda kart kullanım yetkiniz elinizden alınacağından dolayı, tarafınıza kart teslimi tekrar yapılmayacaktır. Bu sebepten dolayı kartınıza el konulursa, doğrudan ATM ekranında size sebepleri ve yapmanız gerekenler açıklanacaktır.
  3. Her bankamatik kartı ve kredi kartının bir son kullanım tarihi bulunmaktadır. Eğer son kullanım tarihi kartlarınız için geçmişse, yenisinin gelmesi adına kartınız ATM tarafından alınacaktır.
  4. Eğer kullandığınız bankamatik kartı ya da kredi kartı için bir kayıp, çalıntı veya şüpheli işlem bildirimi yapılmışsa, bu durumda yine kartınıza el konulacaktır.
  5. Kullandığınız ATM’de zaman zaman teknik sorunlar meydana gelebilecektir. Bu sebepten dolayı kartınıza yine el konulabilecektir.
  6. Zaman zaman haberlerde de görüldüğü üzere, ATM noktalarına kartların bilgilerini kopyalayan cihazlar yerleştirilmektedir. Bu gibi durumlarda, ATM algılaması sonrasında olası dolandırıcılık faaliyetlerinin önlenmesi adına, kartınıza el konulacaktır.

Görüldüğü üzere, Halk Bankası ATMsi kartımı yuttu şeklinde araştırma yapan kişilerin karşısına onlarca farklı neden çıkabilmektedir. Bu gibi sorun ile karşılaşan kişilerin ise, ATM başından ayrılmadan Halkbank müşteri hizmetlerini araması ve durumdan haberdar etmesi gerekmektedir. 0850 222 0 400 numarasından yapacağınız görüşmede kartınız iptal edilecek ve tarafınıza yenisi yönlendirilecektir. Kartınız müşteri temsilciniz tarafından iptal edilmeden ise, kesinlikle ATM başından ayrılmamalısınız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin