Ana sayfa Banka Haber Google Play Kredi Kartı Silme

Google Play Kredi Kartı Silme

0
Google Play Kredi Kartı Silme

Google Play Kredi Kartı Silme

Android işletim sistemine sahip olan tüm telefonlarda kullanılabilen Google Play ile oyun, kitap, film vs. indirmek mümkündür. Çeşitli oyunlar, günlük hayatı kolaylaştıracak uygulamalar, sağlık programları gibi pek çok seçeneğe Google Play ile ulaşabilen kullanıcılar diledikleri anda uygulama içi satın almalar ile oyun içi para, altın veya kristal sahibi olabiliyor veya uygulamaları gelişmiş hali ile kullanabiliyor. Bu işlemlerin tümü için Google Play Kredi Kartı bilgilerini kaydetmek yeterli oluyor. Kullanıcılar için oldukça pratik olan bu işlem ile her satın alma da kredi kartı bilgisi girişine gerek kalmıyor ve diledikleri anda harcama yapabiliyorlar.
Google Play, kullanıcılar için bu avantajı sağlasa da küçük çocukların eline geçen telefonlar, yanlışlıkla yapılan satın almalar neticesinde yüklü miktarda para kaybeden kullanıcılar veya kredi kartı kullanmak istemeyen kişiler için Google Play kredi kartı silme işlemi de oldukça basit ve kolaydır.

Google Play Kredi Kartı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon, tablet ve çeşitli bilgisayarlar üzerinden kullanılabilen Google Play ile pek çok uygulamaya ulaşabilir, uygulama içi satın alma işlemleri ile uygulamaları reklamsız ve en gelişmiş özellikleri ile kullanabilirsiniz. Kredi kartı veya hesap kartı girişi ile yapılan harcamalar kullanıcılara kolaylık sağlamaya devam etse de çeşitli sebeplerden dolayı kredi kartı kullanmak istemeyen kişiler için Google Play Kredi kartı kaldırma işlemi basit adımlardan oluşmaktadır. Android telefonlar ve tabletler için google play kredi kartı silme işlemi aşağıda adım adım anlatılmıştır.
• Google Play’e giriş yapın ve soldan Hesap seçeneğini açın.
• Açılan ‘Hesap’ ekranında ‘Ödeme Yöntemleri’ başlığına dokunun.
• ‘Diğer Ödeme Ayarları’ seçeneğine dokunun ve kart bilgileri açılan ekranda karşınıza gelecektir.
• Google Play üzerinde kullanılan kredi kartını ‘Kaldır’ işareti ile silebilirsiniz.

Google Play Ödeme Yöntemleri

Google Play kredi kartı kaldırma
işlemini yapan ancak uygulama veya uygulama içi satın alma işlemlerine devam etmek isteyen kişiler için farklı ödeme yöntemleri de mevcuttur. İnternette yer alan büyük alışveriş sitelerinden Google Play Hediye Kuponu satın alabilir ve harcamalara devam edebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin