Kapalı

Geri Ödemesiz Hibe Krediler

Yeni bir girişimde bulunacaksanız ya da yeni bir işletme kuracaksanız elbette ilk olarak sağdan soldan duyduğunuz geri ödemesiz hibe kredileri araştırırsınız. Ancak bu krediler her zaman kulaktan dolma değildir. Yani bu kredilerin bir gerçekliği var. Fakat bu gerçekliği elde etmek ve bu hibe kredisini almak için bazı temel gereklilikleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bazı eğitimleri başarıyla tamamlamak, bu kredilerden yararlanmanın ilk şartlarından bir tanesidir.

Bu şart ile birçok farklı şartı yerine getirirseniz, otuz bin liraya kadar destek kredisi alabilirsiniz. Bu kredi işletmenin sıfırdan kurulmasına yönelik kuruluş desteği başta olmak üzere birçok konuyu içeriyor. Ofis malzemeleri desteği ve on iki aylık işletme giderleri de yine desteğin kapsadığı bazı konular arasında bulunuyor. Bu konulardan herhangi bir tanesi dikkatinizi çekiyorsa KOSGEB hibe kredileri hakkında detaylı bilgiler edinmeniz gerekir çünkü bu hibe kredilerinin çok fazla detayı bulunuyor.

Söz konusu ettiğimiz bu krediler geri ödemesiz hibeler kapsamında değerlendirildiği için, bu hibelerin herkese verilmesi mümkün olmuyor. Bu nedenle öncelikle, bu hibeleri hak edecek bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartların başında eğitim şartı geliyor ki düzenlenen bazı özel eğitim programlarında başarı sağlamalısınız. Bu eğitim, uygulamalı girişimcilik konusunda olacak. KOSGEB bu eğitimi ücretsiz olarak isteyen herkese sunuyor.

Yetmiş saatlik ortalama eğitim süresini bir aylık sürede katılımcılar başarıyla tamamlayabiliyorlar. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar ise sertifika almaya hak kazanıyor. KOSGEB bu noktada öğrencilere de farklı bir imkan sunuyor. Eğer eğitim öğretim hayatınız boyunca 56 saatten fazla girişimcilik dersi aldıysanız, bu dersler doğrultusunda sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Elli altı saat girişimcilik dersi alan bütün öğrenciler bu sertifikayı eğitimlere katılmaksızın temin edebilir. Geri ödemesiz kredilerden yararlanmanız bu sayede kolaylaşır. Ancak bu konunun detaylarını KOSGEB aracılığı ile daha fazla ve detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz. Çünkü KOSGEB bu detayları her zaman için değiştirebilir ve yeni şartları karşılamıyor olabilirsiniz. Destek kredilerinden yararlanmak için KOSGEB’ten detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top