Ana sayfa Banka Haber Geliri Az Olanlara Hızlı Kredi Verenler (GELİR BELGESİZ KREDİ)

Geliri Az Olanlara Hızlı Kredi Verenler (GELİR BELGESİZ KREDİ)

0
Geliri Az Olanlara Hızlı Kredi Verenler (GELİR BELGESİZ KREDİ)
gelir belgesiz kredi

Bankalar artık gelir belgesiz kredi onayını verdiklerini belirtelim zira geliri az olanlara hızlı kredi artık parmaklarınızın ucunda. 7/24 kredi başvurusu alan bankalar, bu sayede kredi ön başvurusunu geçen her bireyin kredi başvurusunu hızlıca kabul etmekte ve müşterilerin ekonomik ihtiyaçlarına anlık hızlarda karşılık vermekte. Bu kredi türlerinden en önemlisi de mortgage kredisi yani konut finansman desteğidir.

Mortgage (Ev Kredisi) Nedir?

Mortgage; talep edilen kredinin geri ödenme sürecini, mevcut diğer kredilere oranla çok daha uzun vadelere bölen bir kredi türüdür. Fakat elbette ki bu uzun vade süreci için sizden bir teminat talep edilmektedir. Oda kredi çekerek satın alacağınız genellikle gayrimenkul olan mülktür. Biraz daha sonuç odaklı açıklamak gerekirse; satın alacağınız malı önceden ipotek ettirerek kredi talebinde bulunmak olarak belirtebiliriz.

Mortgage kredisinin geri ödeme vadesi ortalama olarak 5 ila 10 sene arasındadır. Bankalar arasında vade seçenekleri farklılık gösterebileceği gibi; faiz oranları da değişim göstermektedir. Bu sebeple mortgage başvurusundan öncelikli olarak piyasa üzerindeki mevcut değerleri araştırmanız; size en uygun geri ödeme yapılandırılmasını gerçekleştirmenize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Unutmamanız gereken nokta şu ki; mortgage diğer kredi türlerinden teminat noktasıyla büyük bir farklılık göstermektedir. Atmakta olduğunuz adımlarda bunu dikkate almanız geleceğe yönelik yapılandırma sonuçlarını olumlu kılacaktır. Bankaların esas aldıkları diğer bir konuda kredi garanti fonu olarak karşımıza çıkıyor! Bankalar her ne kadar müşterilerini Kredili Mevduat Hesaplarına teşvik ediyor olsalar da bu hesap üzerinden temin edilen avansın geri ödenirmi konusunda müşterilerini aynı güler yüzlülükle karşılamıyorlar. Zira çekmiş olduğunuz parayı belirtilen tarih içerinde ödeyemezseniz; kredi ya da kredi kartı ödemelerinde meydana gelen gecikmelerde olduğu gibi bir toleransla karşılanmanız mümkün olmayacaktır. Belirtilmiş olan süreç içerisinde ödemenin gerçekleşmemesi durumunda finansal kuruluş vakit kaybetmeden yasal süreci başlatacak ve banka üzerinde tarafınıza ait kredi kartı mevcut ise bloke işlemine tabii tutulacaktır.

Geliri Olmayanlara Kredi Verenler

Banka ve finansal kurumların genel prensipleri içerisinde mevcut olan bazı düzenlemeler bulunmaktadır ki bu doğrultuda; talep etmekte olduğu krediyi geri ödeyebilecek herhangi bir gelire sahip olmayan ya da elde ettiği geliri resmen belgelendiremeyen kişilere kredi imkânı tanınmaz. Üstelik kredi başvurusunda bulunabilmek için çalışmakta olduğunuz kuruluş bünyesinde minimum 6 ay çalışmış ve sigortalandırılmış olmanız gerekmektedir.

Fakat çalışmadığınız halde mevcut bir gayrimenkul üzerinden kira gibi bir gelir elde ediyorsanız; bu geliri belgesi dahilinde kredi başvurusu gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sonuç olarak sizlere şu fikirleri sunabiliriz ; İpotek ile uygulanmakta olan kredi yöntemi; kişinin sahip olduğu gayrimenkul değeri finansal kuruma ipotekli temin edebileceği ihtiyaç kredisidir. Mülke biçilen değerin %50’si oranında kredi sağladığı için finansal kuruluşlar; maalesef ki gelir belgesi ve sigortası olmayan müşterilerine bu hizmeti sunamamaktadırlar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin